Produkt dnia

Medycyna naturalna

 

Suplementy Medycyna naturalna, zioła, preparaty lecznicze

Medycyna naturalna opiera się głównie na dziedzictwie i historii rozwiązywania różnych przypadków dolegliwości zdrowotnych. Współcześnie wielu znamienitych lekarzy w oparciu o najnowsze badania i pomiary, wykonane w nowoczesnych laboratoriach wyposażonych w zaawansowany technologicznie sprzęt, zdaje się potwierdzać wiele teorii dotyczących zbawiennego dla organizmu ludzkiego działania wszelkiego rodzaju ziół, minerałów czy wydzielin. 

Dlatego też nie należy obawiać się wspomagania naszych organizmów preparatami naturalnego pochodzenia. Bajkalina, ashwagandha, kurkuma, siarka, algi, kolagen i wiele innych w konkretnych przypadkach mogą przynieść ulgę, poprawę samopoczucia, zapobiec powstaniu wysypki, przyspieszyć regenerację po ciężkiej pracy - treningu, oraz wspomóc nas na wiele innych sposobów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

W tej kategorii znaleźć można naturalne produkty, które pomogą w zachowaniu i przywróceniu zdrowia. Medycyna naturalna wywołuje silne emocje, ponieważ niektórzy zupełnie niepotrzebnie kojarzą ją z szarlatanami. Inni uważają ją za błogosławieństwo i wspaniały dar matki natury. Jaka jest prawda? Czytaj dalej.

Co to jest medycyna naturalna

Pod pojęciem medycyny naturalnej będziemy tutaj rozumieć metody leczenia, które oparte są na składnikach pochodzenia naturalnego oraz takie działania, które możemy podjąć bez interwencji medycznej, za pomocą tego, co - jak sama nazwa wskazuje - zapewniła nam natura. Do środków oddziaływania medycyny naturalnej można zaliczyć zdrową żywność, leczenie za pomocą ziół, kosmetyki naturalne, gimnastykę, a nawet kontakt z przyrodą. Medycyna naturalna zakorzeniona jest w tradycjach i mądrości dawnych wieków, wiele zawdzięcza cywilizacji chińskiej oraz indyjskiej. Współcześnie przeżywa renesans i wiele osób zwraca się w jej kierunku.

Kontrowersje i nieporozumienia

Istnieje wiele nieporozumień dotyczących medycyny naturalnej. Czasami pod tym pojęciem rozumie się również niektóre techniki medycyny niekonwencjonalnej, które nie są zgodne ze współczesną wiedzą medyczną (takie jak radiestezja, diagnoza poprzez tęczówkę oka itp). Właściwie rozumiana medycyna naturalna idzie ręka w rękę z naukami medycznymi. Naukowa wiedza medyczna nie wyklucza skuteczności terapii naturalnych (nie jest z nimi sprzeczna), a część naturalnych metod leczenia znajduje naukowe potwierdzenie (została udowodniona). Na przykład, wiadomym jest, że odpowiednie zioła wspierają leczenie wielu chorób, a masaże są stosowane w rehabilitacji od dawna. Wiele praktyk nadal podlega badaniom.

Przykłady medycyny naturalnej

Szczególną gałęzią w medycynie naturalnej jest ziołolecznictwo. Ziołolecznictwo, znane też jako fitoterapia, wykorzystuje surowce uzyskane z niektórych roślin. Dobrze znane przykłady to mięta, rumianek czy aloes, których działanie jest potwierdzone i nie ma w nim nic magicznego. Ziołolecznictwa nie należy mylić z zielarstwem, którego przedmiotem jest uprawa roślin leczniczych. Zioła leży zbierać i przechowywać we właściwy sposób. Dobrze przygotowane zioła można znaleźć w naszym sklepie. Innym dobrym przykładem są oleje naturalne. Używanie na co dzień odpowiednich rodzajów olejów jest decydujące przede wszystkim dla zdrowego układu krążenia.

Kontrola lekarza

Oczywiście, sam fakt, iż dany składnik jest naturalny, nie przesądza o jego właściwościach leczniczych. Dany gatunek rośliny, na przykład, może mieć dobroczynny wpływ na ludzki organizm, podczas gdy inny gatunek rośliny będzie szkodliwy. Dlatego ważny jest właściwy dobór substancji lub metody do leczonego schorzenia oraz korzystanie ze sprawdzonych źródeł składników leczniczych, na przykład z naszego sklepu. Zalecane jest konsultowanie z lekarzem środków i praktyk leczniczych, z których korzystamy.

Zapobiegawcze oddziaływanie medycyny naturalnej

Medycyna naturalna może zapobiec lub zatrzymać chorobę na wczesnych etapach, ma więc charakter profilaktyki zdrowotnej. Na przykład, osoba zagrożona cukrzycą poprzez poprawę swojej diety może uniknąć rozwinięcia się tej choroby. Podobnie, ktoś, kto wcześniej nie dbał o swoje serce i ma początki nadciśnienia, powinien zadbać o aktywność fizyczną, spowalniając w ten sposób lub nawet eliminując dalsze postępowanie problemów kardiologicznych.  

Całościowe rozumienie człowieka

W medycynie naturalnej podkreśla się, że człowiek stanowi połączenie ciała i umysłu. Współcześnie większość lekarzy zgodzi się, że dobrostan psychiczny ma gigantyczny wpływ na zdrowienie pacjenta. Emocje i stan ciała są ściśle powiązane ze sobą. Do tego stopnia, że wyróżniamy całą grupę chorób psychosomatycznych, to znaczy takich, w których dolegliwości o charakterze emocjonalnym przejawiają się poprzez objawy cielesne. Równowaga psychiczna i higiena uczy słowa jest kluczowym czynnikiem w zachowaniu zdrowia. Takie podejście do człowieka nazywamy holistycznym, to znaczy całościowym.

Zdrowy rozsądek

Pomimo że medycyna naturalna może stanowić istotne wsparcie leczenia, nie należy zapominać o całej reszcie medycyny. Nie wolno całkowicie zastępować "akademickich" metod terapii przez medycynę naturalną, ponieważ w wypadku poważnych schorzeń ta ostatnia może okazać się niewystarczająca. Chodzi o to, by znaleźć w tym wszystkim równowagę i zachować zdrowy rozsądek, korzystając z całego dostępnego dorobku medycyny. Naturalne metody leczenia mogą być dobroczynne, o ile widzimy w nich cenne uzupełnienie, natomiast nie usiłujemy zastąpić nimi innych dziedzin medycyny i nie traktujemy ich jako konkurujących ze sobą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl