Produkt dnia

Selen

 

Selen tabletki, suplementy z selenem

Żyjemy w ciągłym ruchu, uczestniczymy w istnym wyścigu szczurów. Wykonując wszelkie czynności liczy się dla nas wyłącznie czas. Zapominamy o rzeczach istotnych, zdrowie i samopoczucie zostają zepchnięte na drugi plan. Wszystkie posiłki spożywamy w ruchu, a zbilansowana, pełnowartościowa dieta to tylko mrzonka. Spożywana w taki sposób żywność nie gwarantuje nam wszelkich niezbędnych minerałów, pierwiastków i środków odżywczych.

 Selen MSE 120 tab. Dr Enzmann Selen MSE 120 tab. Dr Enzmann
Producent: Dr.Enzmann
Cena: 128,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Selen MSE 360 tab. Dr Enzmann Selen MSE 360 tab. Dr Enzmann
Producent: Dr.Enzmann
Cena: 280,00 zł
szt.
zobacz więcej

W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest dostarczenie ich w postaci witamin, suplementów diety. Jednym z najważniejszych dla organizmu pierwiastków jest selen. Jest go jednak bardzo niewiele, nie może zostać w należytej ilości wyprodukowany w organizmie. Dlatego też konieczne staje się dostarczenie go z zewnątrz - wraz z dietą. Nie jest to najłatwiejsze, gdyż nasze środowisko jest przesycone różnego rodzaju chemią i nawozami. Stąd też selenu jest mniej niż można by się spodziewać. 

Suplementacja - czy warto?

Selen wchodzi w skład wielu enzymów i białek selenowych. Pełni bardzo istotną rolę w działaniu układów enzymatycznych oraz zapewnia organizmowi odpowiednią ochronę antyoksydacyjną. Jest również ważny ze względu na organizm kobiety - reguluje pracę tarczycy oraz wzmacnia układ immunologiczny. Zwiększenie podaży selenu oddziałuje wyjątkowo dobrze przy niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto.

To jeszcze nie koniec bo mężczyźnie również mogą bardzo skorzystać, na utrzymaniu wysokiego poziomu selenu. Sprzyja on bowiem utrzymaniu sprawności seksualnej, wzmacnia płodność.

Zwiększenie poziomu selenu we krwi jest mocno związane z mniejszym ryzykiem zapadalności na choroby układu sercowo-naczyniowego. Podaż selenu silnie obniża marker stanu zapalnego u osób z chorobami serca. Ponadto znacznie poprawia krążenie wieńcowe, co wpływa na odpowiednie dotlenie tego jakże ważnego mięśnia.

Wpływ selenu na naz organizm

Inna zaleta płynąca z regularnej suplementacji selenu to znaczne zmniejszenie objawów astmy - minimalizuje występowanie duszności, kaszlu, świszczącego oddechu, ściskanie w klatce piersiowej.

Osoby starsze również mogą bardzo skorzystać na uzupełnieniu deficytów selenu. Przyczynia się do poprawy funkcji kognitywnych, a w konsekwencji nawet do zmniejszenia zapadalności na choroby neurodegeneracyjne charakteryzują się stopniowym zanikiem neuronów -  choroba Alzheimera

Na rynku możemy znaleźć znaczną ilość suplementów zawierających selen - począwszy od tabletek, a skończywszy na syropach. Niezależnie od tego na co się zdecydujemy wszystkie uchodzą za dobrze przyswajalne i bardzo bezpieczne.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl