Produkt dnia

Magnez

 

Suplementy z magnezem

Magnez odgrywa ważną rolę w przekazywaniu sygnałów między mózgiem a ciałem. Działa jako strażnik receptorów, które znajdują się w komórkach nerwowych i wspomagają rozwój mózgu, pamięć i uczenie się. Bierze udział w ponad 600 reakcjach komórkowych, od tworzenia DNA po pomoc w skurczu mięśni. Niski poziom magnezu może wpływać negatywnie na organizm człowieka, może skutkować osłabieniem, depresją, nadciśnieniem i chorobami serca.

Preparaty z magnezem

Magnez jest ważny do utrzymania prawidłowej pracy serca. Naturalnie konkuruje z wapniem, co jest niezbędne do generowania skurczów serca. Gdy wapń dostaje się do komórek mięśnia sercowego, stymuluje skurcz włókien mięśniowych. Magnez przeciwdziała temu efektowi, wspomagając rozluźnienie komórek

Ten ruch wapnia i magnezu w komórkach serca utrzymuje zdrowe bicie serca. Gdy poziom magnezu jest niski, wapń może nadmiernie pobudzać komórki mięśnia sercowego,powszechnych objawem tego jest szybkie lub nieregularne bicie serca, które może zagrażać życiu.

Magnez na mięśnie

Podobnie jak w sercu, magnez działa jak naturalny bloker wapnia, aby pomóc mięśniom się rozluźnić. Badania wykazały, że przyjmowanie magnezu może obniżyć ciśnienie krwi. To dlatego, że magnez ma silne właściwości przeciwzapalne, może zapobiegać krzepnięciu krwi i może pomóc naczyniom krwionośnym zrelaksować się, obniżając ciśnienie krwi.

Przyjmowanie magnezu może poprawić jakość snu , pomagając rozluźnić umysł i ciało. Witaminowy Bazar poleca Państwu szeroki wybór suplementów diety zawierających magnez. Produkty z naszej oferty pochodzą wyłącznie od renomowanych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość preparatów.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl