Opcje przeglądania
Produkt dnia

Złoto

 

Suplementy Nano Złoto koloidalne

Nano złoto koloidalne jest preparatem stworzonym na podobnej zasadzie, co srebro koloidalne. Stanowi wodny roztwór cząsteczek złota połączonych z białkiem. Terapeutyczna moc złota wykorzystywana jest przez ludzkość od tysiącleci. Stosowała je miedzy innymi tradycyjna medycyna chińska i ajurwedyjska. Dwudziesty wiek przyniósł zastosowanie preparatów ze złotem w terapii nowotworów krwi, jako środek wzmacniający organizm i ułatwiający zwalczanie choroby przez organizm. Współczesne badania jednak nie zalecają stosowania złota koloidalnego doustnie.

Złoto koloidalne - właściwości kosmetyczne

Preparaty ze złotem wykazują szerokie spektrum działania na skórę. Przede wszystkim słyną z właściwości przeciwstarzeniowych i poprawiających jędrność skóry, dzięki spowalnianiu usuwania elastyny ze skóry. Jest doskonałym środkiem w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, stymulując produkcję kolagenu. 

Złoto posiada również w walce z trądzikiem (dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym) i przebarwieniami - w tym plamami powstałymi po ekspozycji na słońce lub tzw. plamami starczymi. Ponadto wykazuje silne działanie łagodzące w przypadku podrażnień, poparzeń słonecznych oraz wywołanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dodatkowo chroniąc skórę przed kolejnymi uszkodzeniami. 

Preparaty ze złotem

Ze złotem koloidalnym najłatwiej zetknąć się w kosmetykach. Jest ono składnikiem toników, ser, kremów i maseczek anti-age. Można je również nabyć w formie czystego roztworu o wszechstronnym zastosowaniu. Wybierając tą formę należy uważnie zapoznać się z informacjami na etykiecie, ponieważ dostępne są zarówno klasyczne roztwory, jak i koncentraty o wyższym stężeniu.
Dla wygody powstały także wersje z atomizerem, idealne do wykorzystania jako tonik lub mgiełka do twarzy i ciała. 

Suplementy z nano złotem

Specjaliści od medycyny alternatywnej i homeopatii często polecają rozmaite suplementy. Nano złoto koloidalne jest również zalecane w takiej formie, szczególnie w schorzeniach takich jak grzybice czy egzemy, ale również w alergiach. Można znaleźć doniesienia dotyczące stosowania złota koloidalnego przy różnego rodzaju zakażeniach, niepłodności, otyłości, bezsenności oraz bólach głowy. 
Warto jednak podkreślić, że do tej pory nie ma wyników badań naukowych wskazujących na jego faktyczną skuteczność w ww. problemach.

Złoto koloidalne - bezpieczeństwo

Stosując złoto koloidalne należy pamiętać o ścisłym przestrzeganiu zaleceń dotyczących jego dawkowania. Dotyczy to głównie użytku wewnętrznego. Nadmierna podaż złota może prowadzić do jego odkładania się w nerkach, obniżenia liczebności czerwonych krwinek, pogorszenia wydolności organizmu oraz kondycji skóry.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl