Zdrowa żywność

 

Sklep ze zdrową żywnością

Produkty ekologiczne z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze. Trudno dziwić się temu trendowi. Towarzyszy on rosnącemu poczuciu świadomości konsumenta o tym, że zdrowy styl życia przekłada się nie tylko na dobry wygląd, ale również na poprawne funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Za zdrową żywność uznaje się produkty posiadające niezbędne atesty i certyfikaty, pochodzące z upraw ekologicznych. Zdrowa żywność jest bogata w witaminy i substancje odżywcze, niezbędne dla prawidłowej pracy ludzkich organów i tkanek. Cechują się dużo wyższą ich zawartością niż produkty pochodzenia przemysłowego, często zawierające w swoich składach substancje chemiczne. 

Cechy produktów zdrowej żywności

Podczas uprawy naturalnych owoców i warzyw miejsce pestycydów zajmują ekologiczne, zielone nawozy. To właśnie dzięki nim otrzymywana w ten sposób żywność jest bogata w witaminy i substancje odżywcze. Dla porównania warto wskazać, iż krowie mleko pochodzenia naturalnego ma nawet 180% więcej beta-karotenu oraz 100% więcej kwasów omega 3 niż mleko produkowane w sposób przemysłowy. Warto również zauważyć, iż stan zwierząt hodowlanych również ma wpływ na końcową jakość otrzymanych od nich produktów. Doskonale widać to na przykładzie jajek. Jajko od kury z wolnego wybiegu zawiera nawet do 2 razy większą zawartość witaminy E, beta-karotenu oraz kwasów omega 3. Podobne zależności występują w przypadku mięsa - to ekologiczne jest pozbawione antybiotyków i czynników wzrostu, ponieważ zwierzęta, z których pochodzi żywią się naturalną paszą. Mięso zwierząt hodowlanych jest nawet o 50% uboższe w tłuszcz ze względu na to, iż spożywają one pasze oparte przede wszystkim na soi i zbożu.

Zalety zdrowej żywności

Zdrowa żywność cechuje się naturalnością i wysoką jakością. To ten argument przemawia za coraz częstszym sięganiem po produkty pochodzenia ekologicznego. Zdrowa żywność jest pozbawiona sztucznych barwników, utwardzaczy, konserwantów i antybiotyków, występujących nagminnie w żywności przemysłowej. Największą zaletą żywności ekologicznej jest wysoka zawartość substancji odżywczych, których spożywanie ma realny wpływ na ludzkie zdrowie. Ponadto, żywność bio jest w większości przypadków neutralna dla alergików. Wybieranie produktów ekologicznych wspiera również środowisko naturalne oraz walczy z nieprawidłowym traktowaniem zwierząt w warunkach hodowli przemysłowych. Bogate w witaminy i minerały produkty naturalne wpływają na dobry nastrój, zdrowy wygląd i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Wymogi formalne zdrowej żywności

Produkty pochodzenia ekologicznego, również produkty spożywcze muszą posiadać odpowiednie certyfikaty, oznaczenia oraz informacje na etykiecie. To właśnie na nich zawarte są najistotniejsze dla konsumenta informacje. Produkty zaliczane do zdrowej żywności można również zakupić w naszym sklepie. Pierwszym wyznacznikiem asortymentu eko jest etykieta ,,Rolnictwo ekologiczne". Jeżeli pojawia się ona na etykiecie można również odnaleźć na niej takie informacje jak jego nazwa, informacja o nazwie i numerze upoważnionej jednostki certyfikującej, której podlega producent, a także znak identyfikacyjny partii towaru. Tak oznakowany produkt jest produktem zdrowej żywności. Oznacza to, że:

  • produkt zawiera co najmniej 95% składników naturalnych
  • jego produkcja była nadzorowana i wykonana zgodnie z wytycznymi
  • jest sprzedawana prosto od producenta lub przekazywana w specjalnie przygotowanych opakowaniach
  • produkt został stworzony naturalnymi metodami mechanicznymi, fizycznymi lub termicznymi, bez dodatków sztucznych

Eko żywność to szerokie pojęcie

Na podstawie niniejszego opisu można zauważyć, jak ważna w codziennym życiu jest zdrowa żywność. Ze względu na liczną dostępność produktów z etykietami często błędnie poświadczającymi o ekologicznym aspekcie towaru, w naszym sklepie zapewniamy Państwu dostęp do pewnych i sprawdzonych produktów pochodzenia naturalnego. W naszej ofercie można odnaleźć bogaty wybór żywności ekologicznej oraz substancji pochodzenia roślinnego, stanowiące uzupełnienie zdrowej diety. Naszym zainteresowaniem jest dobroczynny wpływ produktów pochodzenia naturalnego na zdrowie i życie człowieka.

W związku z tym, udostępniamy w naszym sklepie wiele atestowanych produktów ekologicznych. Oferujemy możliwość zakupu olejków, naturalnych soków, wyciągów, bio macy, tabletek nasączonych eko substancjami, a także doskonałej jakości kawy czy ekstrakty. Możemy poszczycić się posiadaniem w naszym sklepie wielu trudno dostępnych produktów, które z powodzeniem można stosować nie tylko w żywieniu, ale również w naturalnej pielęgnacji i suplementacji. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, gdzie znaleźć można eko żywność i wiele innych naturalnych i ekologicznych produktów, jak choćby naturalne suplementy diety.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl