Producenci
Produkt dnia
QuinoMit Q10 Fluid 50 ml - Dr Enzmann
QuinoMit Q10 Fluid 50 ml - Dr Enzmann
525,40 zł 494,98 zł
szt.
Witaminy dla mężczyzn
Witaminy dla mężczyzn

Witaminy dla mężczyzn

Każdy z nas potrzebuje innych witamin oraz minerałów, ponieważ to wszystko zależy od naszego organizmu, jak również od płci. Innych witamin potrzebują kobiety, natomiast inne witaminy będą niezbędne w przypadku mężczyzn. Zróżnicowane zapotrzebowanie na składniki odżywcze u obu płci, związane jest z różniącymi się mechanizmami przemiany materii, jak również innym trybem życia oraz warunkami środowiskowymi.

Ogólnie zostało przyjęte, że w przypadku mężczyzn, ze względu na większą masę kostną, mięśniową oraz objętość krwi, jest większe zapotrzebowanie na witaminy oraz minerały, niż w przypadku kobiet. Niestety nie zawsze dieta, jest w stanie zapewnić wszystkie niezbędne składniki, szczególnie wówczas kiedy dana osoba regularnie trenuje, przez co wysiłek fizyczny jest większy.

W takim wypadku, bardzo dobrym rozwiązaniem będą suplementy diety dla mężczyzn. W związku z tym, musimy wiedzieć, jakie najważniejsze składniki powinny znaleźć się w takich suplementach i czym kierować się, wybierając dany produkt. 

Jakie są najlepsze witaminy dla mężczyzn?

Generalnie rzecz biorąc, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Najlepsze witaminy dla mężczyzn, to takie, jakie będą w stanie spełnić zapotrzebowanie na witaminy, określonej osoby. Jest to zależne od wielu czynników, do których zaliczyć możemy, między innymi wiek mężczyzny, stosowaną dietę oraz uprawianą aktywność fizyczną,

W wypadku mężczyzn, zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest inne, niż zapotrzebowanie u kobiet. Jest to związane również z hormonami, ponieważ w organizmie męskim występują inne hormony, niż w organizmie żeńskim, a co za tym idzie inne jest tempo wykorzystania tych substancji u każdej z płci.

Większość witamin oraz minerałów, stanowią związki, jakie nie są wytwarzane przez ludzki organizm, dlatego też muszą być dostarczane wraz z pożywieniem, które powinno być zbalansowane oraz zróżnicowane. Jeżeli wraz z dietą nie dostarczamy do organizmu wystarczającą dawkę witamin oraz minerałów, to wówczas warto stosować suplementy diety, które powinny być dopasowane do trybu życia, aktywności fizycznej oraz wieku. 

Zestawy witamin oraz minerałów dla mężczyzn

Bardzo ważne jest to, aby w diecie każdego mężczyzny, znalazła się odpowiednia dawka witamin oraz minerałów, które są bardzo ważne do utrzymania prawidłowego poziomu testosteronu, jak również odpowiedniej pracy układu mięśniowego, nerwowego oraz sercowo-naczyniowego. Obecnie na rynku, znaleźć można wiele różnego rodzaju preparatów, występujących w postaci tabletek oraz kapsułek, które zostały tak opracowane, aby spełnić wszystkie potrzeby mężczyzn w różnym wieku. 

W diecie każdego mężczyzny, nie może przede wszystkim zabraknąć witaminy A, E, C, jak również witamin z grupy B. Niezwykle ważne uzupełnianie tych witamin, ponieważ mężczyźni rzadko kiedy lubią jeść owoce, czy też warzywa. Bardzo duże właściwości antyoksydacyjne, mają witaminy A, E, jak również witamina C, która jest bardzo ważna, ponieważ uznawana jest za przeciwutleniacz, który ma bardzo dobry wpływ na kondycję plemników, ponieważ chroni ich DNA, jak również zapobiega zlepianiu się.

Witaminy B tymczasem, biorą udział w wielu procesach biochemicznych, jakie następują w organizmie. Na przykład witaminy te odpowiadają za odpowiedni wygląd skóry oraz włosów, mają wpływ na procesy krwiotwórcze, jak również wspierają detoksykację organizmu. Witaminy oraz minerały dla mężczyzn, znaleźć możemy w różnych preparatach wieloskładnikowych, które mogą uzupełnić dietę Panów o niezbędne składniki. 

Jakie witaminy ma mężczyzn po 50 roku życia?

Generalnie rzecz biorąc, u każdego mężczyzny który skończył 45 rok życia, zmienia się zapotrzebowanie na witaminy oraz minerały. W związku z tym, każdy mężczyzna powinien zadbać o to, aby do swojego organizmu dostarczyć więcej składników, takich jak na przykład witaminy z grupy B, D, jak również z wiekiem zwiększa się zapotrzebowanie na wapń, czy też żelazo. Jeżeli wybieramy sobie preparat, w tym przedziale wiekowym, to wówczas możemy zdecydować się na produkt, który zawiera witaminy dla seniora.

Odpowiednie preparaty, w swoim składzie mają najwyższej jakości witaminy oraz minerały, które wpływają na prawidłową pracę układu krążenia odpowiedni przebieg procesów antyoksydacyjnych, szybszą przemianę materii, jak również stanowią one wsparcie dla właściwego funkcjonowania prostaty i przy tym utrzymania sprawności seksualnej. Preparaty takie, mają w swoim składzie bardzo często witaminę B, która jest niezbędna, aby utrzymać właściwy metabolizm miałka oraz glikenu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl