Producenci
Produkt dnia
QuinoMit Q10 Fluid 50 ml - Dr Enzmann
QuinoMit Q10 Fluid 50 ml - Dr Enzmann
525,40 zł 494,98 zł
szt.
Witaminy dla dzieci
Witaminy dla dzieci

Witaminy dla dzieci

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko było zdrowe i nie miało żadnych problemów. Żeby dziecko mogło cieszyć się dobrym zdrowiem, nie tylko musi się dobrze odżywiać, ale niezwykle ważne jest aby nasza pociecha przyjmowała witaminy, które są niezbędne w procesie dorastania. W związku z tym, musimy wiedzieć dlaczego podawanie dziecku witamin jest tak ważne, jak również jakie witaminy powinniśmy dziecku suplementować. 

Czym tak naprawdę są witaminy i dlaczego są one dla dziecka aż tak ważne?

Witaminy zaliczyć można do grupy związków, mających różną budowę chemiczną, które to niezbędne są do tego, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo/ Witaminy możemy podzielić na rozpuszczalne w tłuszczach, do których zaliczamy witamy A, D, E, K, jak również witaminy rozpuszczalne w wodzie, a do tej grupy zaliczamy witaminę C oraz B. W zdecydowanej większości, nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie zsyntezować witamin, dlatego też bardzo ważne jest to, aby w spożywanych przez dzieci, jak również dorosłych posiłkach, znajdowały się w odpowiedniej ilości.

Tylko witamina K2, może w znaczącym stopniu zostać wyprodukowana przez naszą florę jelitową, natomiast witamina D3, może powstawać w efekcie syntezy skórnej, która następuje wskutek promieniowania UVB. Dostarczanie odpowiedniej dawki witamin jest niezwykle ważne, szczególnie w przypadku dzieci, ponieważ młode, rosnące organizmy potrzebują ich, aby prawidłowo rozwijały się wszystkie narządy, natomiast procesy fizjologicznie przebiegały właściwie.

Czy witaminy dla dzieci podawać w formie leku, czy suplementu diety?

Wiele rodziców, z całą pewnością zastanawia się, czy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie podawanie dzieciom witamin w postaci leków, czy też lepsze rezultaty uzyskamy dając dzieciom suplementy diety. Na samym początku należy powiedzieć, że leki są substancjami, bądź mieszaninami substancji, jakie zastosowanie mają w wypadku leczenia różnych dolegliwości, natomiast jeżeli chodzi o leki zawierające witaminy, to mają one na celu uzupełnienie bardzo dużych niedoborów witamin, jak również niwelowania objawów, jakie następują wskutek niedoborów.

Zanim taki lek zostanie wprowadzony na rynek, musi spełnić odpowiednie wymagania, natomiast jego obrót jest zawsze dokładnie kontrolowane. Niektóre leki zawierające witaminy, dostępne są jedynie na receptę, a więc ich stosowanie musi być zalecone przez lekarza. Na przykład na receptę możemy kupić leki, zawierające bardzo duże dawki witamin, które przekraczają zalecane spożycie, ponieważ ich przedawkowanie może wywołać niepożądane skutki uboczne.

Tymczasem suplementy diety, warto kupować jedynie od sprawdzonych firm, jakie są w stanie zagwarantować wysoką jakość oraz właściwie zbilansowany skład produktu. Jeżeli poszukujemy suplementów diety dla dzieci, to na samym początku powinniśmy zwrócić uwagę na preparaty multiwitaminowe, które uzupełnią braki witamin w diecie dziecka.

Jakich witamin potrzebuje dziecko w okresie szkolnym?

Okres szkolny, dla dziecka jest bardzo stresujący, ponieważ jego organizm jest wystawiony na bardzo duży wysiłek nie tylko fizyczny, ale również psychiczny. W tym okresie dziecko rośnie, a więc zmienia się jego ciało, hormony buzują, umysł przyswaja wiedzę, a do tego w szkole dziecko jest narażone na różne choroby, czy też infekcje. Wszystkie te czynniki sprawiają, że organizm dziecka ma większe zapotrzebowanie na witaminy i minerały.

Bardzo ważna jest przede wszystkim witamina A, witamina B, witamina C, witamina D, jak również biotyna oraz kwas pantotenowy. Jeżeli nasze dziecko ma bardzo duże niedobory witamin, często choruje, nie ma apetytu, jest wyczerpane fizycznie, nie potrafi się skupić, bądź też niedawno przyjmowało antybiotyki, to wówczas warto wybrać sprawdzony preparat multiwitaminowy, który może mieć bardzo dobry wpływ na zdrowie dziecka. 

Przy tym wszystkim należy również pamiętać, że jeżeli zależy nam na tym, aby nasze dziecko odpowiednio się rozwijało, rosło, cieszyło się dobrym zdrowiem oraz kondycją, to bardzo ważne jest to, aby miało urozmaiconą dietę, w jakiej znajdują się wszystkie witaminy, minerały oraz potrzebne składniki odżywcze. Zdecydowaną większość witamin można do organizmu dostarczyć wraz z pożywienie.

Witaminy znajdują się zwłaszcza w warzywach, owocach, rybach, zbożach, orzechach, jak również w innych zdrowych przekąskach. Jeżeli nie wiemy, jakie witaminy suplementować i w jaki sposób to robić, to warto udać się do pediatry, który da nam bardzo cenne wskazówki na ten temat. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl