Promocje
 B-Kompleks MSE 30 kaps. Dr Enzmann
B-Kompleks MSE 30 kaps. Dr Enzmann
92,00 zł 90,75 zł
szt.
 Invex Remedies SILOR+B,Krzem z Borem 1000 ml
Invex Remedies SILOR+B,Krzem z Borem 1000 ml
132,99 zł 115,90 zł
szt.
 Invex Remedies SILOR+B+J  Krzem, Bor, Jod 1000 ml
Invex Remedies SILOR+B+J Krzem, Bor, Jod 1000 ml
133,99 zł 129,99 zł
szt.
Produkt dnia

 

Wapń jest pierwiastkiem chemicznym niezbędnym dla żywych organizmów, w tym ludzi.

Około 99 procent wapnia w organizmie człowieka znajduje się w kościach i zębach; jest niezbędny dla rozwoju, wzrostu i utrzymania kości. Wapń kontynuuje wzmacnianie kości ludzkich, dopóki nie osiągną wieku 20-25 lat, kiedy gęstość kości jest najwyższa. Po tym wieku gęstość kości spada, ale wapń nadal pomaga utrzymać kości i spowolnić utratę gęstości kości, co jest naturalną częścią procesu starzenia.

U osób, które nie spożywają wystarczającej ilości wapnia przed osiągnięciem wieku 20-25 lat, zachodzi znacznie wyższe ryzyko rozwoju choroby kruchych kości lub osteoporozy w późniejszym wieku.

 

Wapń reguluje skurcze mięśni, w tym bicie mięśnia sercowego.

Wapń odgrywa kluczową rolę w prawidłowym krzepnięciu krwi.

Wapń wpływa na mięśnie gładkie otaczające naczynia krwionośne

Należy pamiętać, że wapń jest lepiej wchłaniany przez organizm , kiedy suplementację wzbogacimy witaminą D. Witamina D jest dodawana do wielu suplementów wapnia, ponieważ wspomaga syntezę białek w organizmie, co umożliwia wchłanianie wapnia

Sugerowane dzienne zapotrzebowanie spożycia wapnia przez organizm ludzki:

  • wiek 1-3 lata: 700 miligramów (mg) na dzień

  • wiek 4-8 lat: 1000 mg dziennie

  • wiek 9-18 lat: 1300 mg dziennie

  • wiek 19-50 lat: 1000 mg dziennie

  • karmienie piersią lub ciężarna nastolatka: 1000 mg na dobę

  • karmienie piersią lub dorosły w ciąży: 1000 mg na dobę

  • wiek 51-70 lat (mężczyzna): 1000 mg dziennie

  • wiek 51-70 lat (kobieta): 1200 mg dziennie

  • wiek 71+ lat: 1200 mg dziennie

 

Niedobór wapnia i suplementy wapnia

Osobom z niedoborem wapnia (hipokalcemią) zaleca się zwykle przyjmowanie suplementów wapnia. Suplementy należy przyjmować z jedzeniem, aby uzyskać najlepszą absorpcję i zminimalizować możliwe niepożądane skutki uboczne. Każde spożycie suplementów nie powinno przekraczać 600 miligramów; jeśli więcej niż to zostanie zużyte za jednym razem, nadmiar nie zostanie wchłonięty.

Suplementy wapnia należy spożywać w odstępach czasu rozłożonych w ciągu dnia, zwykle dwa lub trzy razy dziennie.

Wybór odpowiedniego suplementu w dzisiejszych czasach może być mylący; istnieją różne rodzaje w szerokiej gamie kombinacji i preparatów. Wybór każdego z nich zależy od potrzeb i preferencji pacjenta, jego stanu zdrowia i tego, czy przyjmuje jakiekolwiek leki.

 

Wapń pierwiastkowy - czysty minerał - występuje w swojej naturalnej postaci z innymi związkami. Suplementy wapnia mogą zawierać różne rodzaje związków wapnia i różne ilości wapnia pierwiastkowego, na przykład:

Węglan wapnia zawiera 40 procent wapnia pierwiastkowego. Ten typ jest bardziej dostępny; jest stosunkowo tani i wygodny. Jest najlepiej wchłaniany podczas przyjmowania z jedzeniem, ponieważ wymaga wchłonięcia kwasu żołądkowego.

Mleczan wapnia zawiera 13 procent pierwiastkowego wapnia.

Glukonian wapnia zawiera 9 procent wapnia pierwiastkowego

Cytrynian wapnia zawiera 21 procent pierwiastkowego wapnia. Cytrynian wapnia można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Zalecany dla osób z zapaleniem jelit, achlorhydrią i niektórymi zaburzeniami wchłaniania.

Niektóre osoby stosujące dietę wegańską mogą doświadczać niedoboru wapnia, jeśli nie szukają pokarmów bogatych w wapń lub wzbogaconych w wapń.

Ponadto osoby, które nie tolerują laktozy, mogą dostrzegać niedobory wapnia, rozwiązaniem może być spożywanie produktów niemlecznych, bogatych w wapń lub zawierających minerały dodawane do tych produktów.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl