Produkt dnia

Witamina K

 

Witamina K suplementy: kapsułki, tabletki, krople

Witamina K wspomaga organizm ludzki na wielu płaszczyznach. Najbardziej znana jest z tego, że wspomaga krzepnięcie krwi, co pozwala na szybkie gojenie się ran, oraz likwidowanie blizn i siniaków po urazach.

Istnieją dwa główne rodzaje witaminy K - witaminy K1 i K2Witamina K1 jest najbardziej rozpowszechnionym źródłem w diecie, występuje naturalnie w zielonych warzywach, np. liściach szpinaku, oraz brokułach, i wspomaga procesy krzepnięcia krwi chociaż jest przekształcana w witaminę K2 w organizmie. Natomiast Witamina K2, którą podzielić można na dwa rodzaje: MK4 oraz MK7, pozyskiwana jest w inny sposób. Głównym źródłem MK4 są produkty pochodzenia zwierzęcego oraz produkty mleczne, żółtka jaj i masło z kolei MK7 powstaje w sposób laboratoryjny, w procesie biofermentacji przy udziale kultur bakterii (Bacillus subtilis natto), które produkowane są także we florze jelitowej.

W połączeniu z  wapniem, witamina K wspiera budowę zdrowych kości zwiększając ich gęstość i siłę, zmniejszając ryzyko złamań, a także zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia.

Suplementy z Witaminą K

Suplementacja preparatami zawierającymi witaminę K zapobiega powstawaniu osteoporozy jak również chorób miażdżycowych. Witaminowy Bazar proponuje Państwu szeroki wybór najwyższej jakości łatwo przyswajalnych suplementów witaminy K.

Witamina K jest bardzo ważną witaminą, która może uratować nam życie w określonych sytuacjach. Witamina K jest faktycznie odpowiedzialna za wytwarzanie czynników krzepnięcia krwi, które chronią nas przed krwawieniem podczas skaleczeń.

Ta skromna witamina jest niezwykle ważna dla noworodków. Lekarz da im kilka godzin po porodzie, aby uchronić je przed wystąpieniem bardzo niebezpiecznych chorób krwawiących. U noworodków zawartość witaminy K jest bardzo niska, co może powodować spontaniczne i trudne do kontrolowania krwawienie wewnętrzne (takie jak krwotok mózgowy).

Jak uzupełnić niedobór witaminy K? Wiele osób ze zdiagnozowanym niskim poziomem witaminy lub trudnościami z wchłanianiem szuka odpowiedzi na to pytanie. Na szczęście niedobór witaminy K można łatwo uzupełnić, a jeśli nie weźmiesz zalecanego jedzenia, zawsze możesz dostać suplement diety.

Niedobór witaminy K u dorosłych

Niedobór witaminy K może również wystąpić u dorosłych. Może się to zdarzyć w przypadku niektórych chorób, ale może być również spowodowane niezdrową dietą. Ludzie, którzy często jedzą w restauracjach typu fast food, unikają jedzenia tłuszczu (witamina K rozpuszcza się w tłuszczu), a warzywa (zwłaszcza zielone warzywa liściaste) mogą stać się niewystarczające. Po raz kolejny wydaje się, że zdrowa, zbilansowana dieta jest bogata we wszystkie dostępne produkty spożywcze i jest najzdrowszą żywnością, która może zapobiec niebezpiecznym wadom.

Witamina K - dieta i suplementacja

Na szczęście witaminę K można znaleźć w wielu różnych produktach spożywczych. Dlatego wady są zwykle rzadkie. Warto: Zielone warzywa liściaste (szpinak, jarmuż, natka pietruszki, burak, rukola, zielona sałata), Sos sojowy Awokado, Jajka Szparagi, Kalafior, Pomidory Truskawka Dokładne zalecenia dotyczące suplementacji witaminy K. są niejasne. Po zdiagnozowaniu niedoboru witaminy K. lekarz może zalecić witaminę K. Dawkowanie zależy od wieku i zdrowia. Zwykła dawka fitosteranu dionu (preparat zawierający witaminę K) dla dorosłych wynosi od 1 do 25 μg.

Leczenie niedoborów powinno być pod kontrolą lekarza, ponieważ witamina K może wchodzić w interakcje z innymi lekami (na przykład w celu rozrzedzenia krwi), a nadmierne ilości witaminy K mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Witaminę K można również znaleźć w wielu różnych suplementach dostępnych bez recepty. Na opakowaniu zawsze znajduje się dawka. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Witamina K - noworodki

Każdemu zdrowemu noworodkowi należy podać 1 mg witaminy K domięśniowo w ciągu pierwszych 5 godzin po urodzeniu. Według ekspertów jest to najskuteczniejszy sposób przygotowania dzieci. Istnieje kilka czynników ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo krwawienia noworodka.

W takim przypadku lekarz może zdecydować o dawce witaminy K i dalszym dawkowaniu uzupełniającym w okresie niemowlęcym. Ponadto niemowlęta karmione piersią muszą przyjmować witaminę K doustnie w wieku do 3 miesięcy. Niemowlęta karmione modyfikowanym mlekiem nie potrzebują suplementów, ponieważ witamina ta została dodana do mieszanki. Zgodnie z nowymi zaleceniami z 2016 r. Zdrowe dzieci nie muszą przyjmować witaminy K doustnie, ponieważ zastrzyki mogą chronić je przed niedoborami żywieniowymi w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia. 

Zapraszamy do poznania naszej oferty. Posiadamy w niej różnego typu naturalne i ekologiczne produkty, jak na przykład środki czystości, kosmetyki oraz suplementy diety, które wspomogą nasz organizm w walce z różnymi dolegliwościami. Zadbaj o zdrowie w naturalny sposób. Wybierz to co najlepsze dla Ciebie i Twojego organizmu.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl