Szczeć

 

Szczeć zioła, ekstrakt, suplement kapsułki

Szczeć pospolita lub leśna to dwuletnia roślina z rodzaju szczeciowatych. Rośnie w klimacie umiarkowanym, a z wyglądu przypomina oset. Z jej cennych właściwości leczniczych od wielu lat korzysta medycyna ludowa. Chociaż szczeć wspomaga przede wszystkim terapię boreliozy i pozostałych chorób odkleszczowych, sprawdza się również w walce z innymi schorzeniami. 

Składniki aktywne

Szczeć pospolita kryje w sobie całe bogactwo składników aktywnych. W jej liściach i korzeniach występują kwasy fenolowe, flawonoidy, irydoidy, alkaloidy i glikozydy. Obecności tak wielu związków roślina zawdzięcza swoje właściwości terapeutyczne. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwdrobnoustrojowa, ale nie tylko.

Szczeć pospolita- wielokierunkowe działanie 

Ekstrakt ze szczeci łagodzi ból i stany zapalne, a także regeneruje chrząstkę stawową. Przynosi ulgę osobom cierpiącym na reumatyzm czy artretyzm. Okazuje się skuteczny w profilaktyce osteoporozy. Wykazuje działanie przeciwnowotworowe w stosunku do białaczki, czerniaka i nowotworu tkanki kostnej. Szczeć usprawnia proces przemiany materii i pomaga oczyścić organizm z toksyn, chroniąc przy tym wątrobę. 

Szczeć w walce z boreliozą

Działając przeciwdrobnoustrojowo, kapsułki z wyciągiem ze szczeci wspierają organizm w walce z chorobotwórczymi mikroorganizmami takimi jak bakterie czy grzyby. Obecne w roślinie związki o działaniu antybiotycznym skutecznie niszczą bakterie wywołujące boreliozę. 

Szczeć pospolita- suplementy

Sklep Witaminowy Bazar oferuje niejeden suplement zawierający szczeć pospolitą. Oprócz kapsułek wyróżniających się prostym składem bez dodatku sztucznych substancji na klientów czeka suszony korzeń rośliny. Zioła wykorzystać można przygotowania odwaru lub nalewki. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl