Opcje przeglądania
Produkt dnia

Ortomolekularne

 

Suplementy ortomolekularne

W roku 1968  w czasopiśmie „Science” prof. Pauling napisał, że „medycyna ortomolekularna skupia się na utrzymaniu dobrego stanu zdrowia oraz wspieraniu procesu leczenia chorób oraz stanów chorobowych poprzez zmianę stężenia substancji, które w sposób naturalny występują w organizmie człowieka i jednocześnie odpowiadają za szybki jego powrót do zdrowia".

Medycyna ortomolekularna kładzie szczególny nacisk na dostarczenie tylko tych składników (witamin, aminokwasów, aminocukrów etc.), które z uwagi na zaistniałe zapotrzebowanie są wskazane albo wręcz niezbędne. Obecnie, medycyna ortomolekularna stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia tradycyjnego, a dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego stosowane są w postępowaniu dietetycznym, które bardzo często jest uwzględnione w ogólnym planie leczenia pacjenta. Medycyna ortomolekularna odpowiada za ilościowe i jakościowe dostosowanie żywienia każdego organizmu. Ich uwaga może się różnić nie tylko stanem zdrowia i chorobą tej samej osoby, ale także warunkami środowiskowymi, stylem życia i dietą.

Preparaty zdrowotne, lecznicze

Zadanie uzupełniania ortomolekuł polega na dostarczaniu składników odżywczych: witamin, aminokwasów, pierwiastków śladowych, enzymów i wielu innych substancji w odpowiednich ilościach w celu wspierania normalnej funkcji konkretnego organizmu oraz jego odporności i wytrzymałości. Dzięki tej metodzie możesz dokładnie zdiagnozować potrzeby osób cierpiących na różne choroby lub odkryć własne ze względu na specjalne warunki fizjologiczne i skutecznie uzupełnić ich braki.

Dlatego dla wegan, czyli tych, których organizmy nie są w stanie wytwarzać i gromadzić pewnych niezbędnych składników odżywczych, które nie występują naturalnie w dietach roślinnych, zaimportowaliśmy dodatnie suplementy molekularne zaprojektowane specjalnie dla nich.

Zalety suplementów ortomolekuralnych

Zastosowanie dodatnich dodatków molekularnych przyniesie nam tylko korzyści. Jak wspomniano wcześniej, możemy nie tylko wzmocnić organizm, ale także zapobiec wielu chorobom.

Ponadto jest szczególnie polecany osobom po radioterapii, chemioterapii, różnego rodzaju stanach zapalnych i infekcjach wirusowych oraz długotrwałym leczeniu antybiotykami. Zwłaszcza w tym czasie wzrosło zapotrzebowanie na odpowiednie suplementy. Za pomocą leków ortomolekularnych możemy zapewnić naszemu organizmowi niezbędne produkty, dzięki czemu okres regeneracji jest szybszy. Ponadto, ponieważ składniki zawarte w tym suplemencie są wytwarzane w oparciu o zasady synergii i komplementarności, zapewnia to idealną interakcję cząsteczek na poziomie komórkowym.

Komosa ryżowa

Jest to bezglutenowa roślina zbożowa z Ameryki Południowej, która była używana jako pokarm w celu zwiększenia siły wojowników w czasach starożytnych. Jest to jedna z najstarszych upraw, o najwyższej zawartości białka i minerałów we wszystkich ziarnach i soi. Ponadto inne składniki występujące w komosie ryżowej mają wysoką wartość biologiczną. Należą do nich ważne aminokwasy, takie jak lizyna, tryptofan, metionina i cystyna; kwas linolowy jest niezbędnym kwasem (nienasyconym kwasem tłuszczowym), wapniem (jego zawartość przekracza mleko), cynkiem, potasem, sodem, magnezem, manganem, Witaminy z miedzi, fosforu, żelaza i witaminy B oraz witaminy E.

Witamina C

Najbardziej znanym zastosowaniem medycyny ortomolekularnej jest zwiększenie dawki witaminy C stosowanej w przeziębieniach. Jednocześnie w wielu badaniach udowodniono, że istnieją takie docelowe dawki w innych chorobach w innych dziedzinach medycyny: selen w leczeniu raka, kwas foliowy podczas ciąży, fluor w stomatologii, siarczan glukozaminy w ortopedii.

Czy te suplementy są skuteczne?

Zasady medycyny ortomolekularnej zostały naukowo udowodnione i teraz należą do podstawowej wiedzy o medycynie szkolnej i nie muszą być omawiane. Medycyna ortomolekularna nie może zastąpić medycyny w college'ach medycznych, ale jest doskonałym uzupełnieniem. Zasadniczo nie należy rozpoczynać terapii żywieniowej tylko wtedy, gdy jesteś chory, ale jako środek zapobiegawczy. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl