Menopauza

 

Tabletki, suplementy na menopauzę, klimakterium

Każda kobieta jest piękna, a jej piękno dojrzewa wraz z nią. Dlatego tak ważne jest, aby na każdym kroku odpowiednio je pielęgnować. Ulubiony krem, podkład, szminka pozwala zadbać o wygląd zewnętrzny, ale pielęgnujmy też nasze samopoczucie, które każdego dnia powinno być przynajmniej dobre! Dobry nastrój bierze się z naszego wnętrza, dlatego trudno o nim mówić, jeśli coś zakłóca funkcjonowanie organizmu. Przeszkodą w prawidłowym funkcjonowaniu może być na przykład burza hormonalna, której wystąpienie jest czasami nieuniknione.

CZERWONY RYŻ 60 kaps.- Farm Vix CZERWONY RYŻ 60 kaps.- Farm Vix
Producent: Farm Vix
Cena: 49,10 zł
szt.
zobacz więcej
Niepokalanek 90 kaps. - Yango Niepokalanek 90 kaps. - Yango
Producent: Yango
Cena: 38,60 zł
szt.
zobacz więcej
 Shatavari 90 kapsułek - Yango Shatavari 90 kapsułek - Yango
Producent: Yango
Cena: 43,20 zł
szt.
zobacz więcej

Trudny czas przekwitania

W życiu każdej kobiety nadchodzi moment przekwitania, popularnie nazywany menopauzą czy klimakterium. Jest to czas, który wielu paniom spędza sen z powiek. Boją się objawów takich jak uderzenia gorąca, utraty jędrności skóry czy dodatkowych kilogramów, pojawiających się na skutek spowolnienia przemiany materii. Są to objawy zupełnie normalne i niestety, dotykające większość kobiet. Na ten czas zdarza im się rezygnować z aktywności społecznej, a czasami nawet zawodowej. Kobiety wstydzą się przechodzenia przez okres klimakterium, dlatego wolą usunąć się w cień, niż czuć upokorzenie. 

Jest na to remedium

Tymczasem w prosty sposób można zadbać o to, aby klimakterium było okresem przejścia w cudowny wiek dojrzałości, poprzez dbanie o właściwą podaż witamin i składników mineralnych. Zdrowa, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna każdego dnia jest z pewnością bardzo istotna, w tym przypadku może jednak okazać się niewystarczająca. Z pomocą przychodzą wtedy tabletki na menopauzę, które jeszcze do niedawna nie cieszyły się dużą popularnością. Wynikało to z faktu, że aby osiągnąć, a następnie utrzymać efekty, trzeba było zażywać je nawet kilka razy dziennie. Dla osób, które jednocześnie musiały zażywać inne leki, mogło być to bardzo uciążliwe. Ponadto kobiety zapominały o zażywaniu kolejnych dawek, co powodowało, że tabletki nie działały tak, jak powinny.

Na co warto zwrócić uwagę?

Klimakterium to czas, w którym warto zadbać o odpowiednią suplementację. Tabletki na menopauzę działają zarówno w dzień, jak i w nocy - w trosce o dobre samopoczucie kobiet przez całą dobę. Suplementy diety na klimakterium odpowiednio dobrane do własnych potrzeb pozwolą zredukować nieprzyjemne objawy klimakterium. Nie trzeba wykonywać specjalistycznych, drogich badań, aby rozpocząć suplementację. Preparaty dedykowane kobietom w tym okresie zawierają witaminy i minerały, których brakuje większości z nich. Najważniejsze składniki diety, które mogą wymagać uzupełnienia w tym szczególnym czasie to witaminy z grupy B, selen, chrom, kwas foliowy. Suplementy diety na menopauzę dostępne w kategorii zostały opracowane specjalnie dla kobiet cierpiących z tego powodu. Można znaleźć tu preparaty ułatwiające zasypianie, zmniejszające uderzenia gorąca czy wspomagające metabolizm. 

Dobrodziejstwa natury 

Warto też sięgnąć po zioła, które zapewnią nam spokój duszy. Na skołatane nerwy może pomóc melisa, którą dla lepszego działania powinno się przyjmować w formie tabletek. Melisa pomaga nam się wyciszyć, uspokoić i spokojnie zasnąć. Jej rola w życiu kobiet przechodzących klimakterium jest nieoceniona. Dodatkowo nie ma większych przeciwwskazań do zażywania melisy - w zasadzie jedynym jest uczulenie na olejek melisowy. Nie wchodzi ona w reakcję z lekami, przez co nie hamuje ich działania.

Warto stosować!

Pomimo, iż suplementy diety otaczają nas już z każdej strony i wiele wątpi w ich skuteczność, w tym przypadku warto sięgnąć po tabletki i preparaty na menopauzę, co potwierdzają lekarze, ale przede wszystkim kobiety, które ten burzliwy okres mają już za sobą. Jak podkreślają, preparaty te nie mogą być stosowane jako zamiennik zdrowego stylu życia, ale ich użycie pomaga poprawić samopoczucie. Zalecają, aby dać sobie szansę i z pomocą witamin i minerałów powrócić do aktywności i cieszyć się życiem!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl