Produkt dnia

Pamięć i koncentracja

 

Suplementy na koncentrację, preparaty na pamięć

W dzisiejszych czasach niezwykle istotnie jest odpowiednie zbilansowanie diety oraz dostarczanie organizmowi witamin i minerałów, które pozwolą nam utrzymać zarówno ciało, jak i umysł w dobrej formie przez wiele lat. Obecnie bardzo dużą uwagę zwraca się na zadbanie o dietę w taki sposób, aby ciało pozostało w dobrej kondycji natomiast bardzo wiele osób zapomina o dostarczeniu składników, które będą wspomagać pamięć oraz koncentrację. Jest to niezwykle ważne, ponieważ bez względu na wykonywane zajęcie dobra pamięć oraz koncentracja ułatwiają wiele dziedzin życia. 

 AFA Klamath algi w proszku 125g USDA AFA Klamath algi w proszku 125g USDA
Producent: Hanoju
Cena: 291,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość

Dla kogo odpowiednie będą suplementy na pamięć i koncentrację?

Witaminy oraz minerały na pamięć i koncentrację są bardzo przydatne bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód. Osoby wykonujące pracę umysłową czy uczące się z pewnością chętniej sięgają po takie preparaty, natomiast nie powinna być to jedyna grupa odbiorców. Zarówno dobra pamięć jak i umiejętność skoncentrowania się zależy od wielu czynników, ale stosując naturalne substancje wspomagające  możemy wspomóc nasz organizm oraz polepszyć jego wydajność.

Jakie składniki powinny znaleźć się w suplementach na pamięć i koncentrację?

Niezwykle istotne jest, aby sięgać po produkty wysokiej jakości, zawierające odpowiednią ilość substancji, bez zbędnych składników. Preparaty na pamięć i koncentrację powinny posiadać określony skład. Składnikami, na jakie warto zwrócić uwagę są na przykład:

  • cynk - pełni on wiele ważnych funkcji w organizmie, poprawia sprawność umysłu, pamięć oraz koncentrację
  • miedź - jest współodpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu, poprawia pamięć, koncentrację i zdolność myślenia
  • magnez - wspomaga działanie mózgu dzięki czemu uczymy się szybciej i wydajniej, a także usprawnia działanie szarych komórek, dzięki czemu mamy lepszą koncentrację oraz pamięć . Dodatkowo poprawia komunikację pomiędzy neuronami i zwiększa gęstość synaps w mózgu, które są odpowiedzialne za zapamiętywanie oraz kojarzenie
  • witamina B12 - uczestniczy w procesach biochemicznych zachodzących w neuronach układu nerwowego. Odgrywa ona ogromną rolę w procesie uczenia się, zapamiętywania i koncentracji.
  • L-glutamina - jest to jeden z aminokwasów najliczniej występujący we krwi i w mózgu. Przenika z krwi do mózgu gdzie jest przekształcana w kwas glutaminowy i stanowi źródło energetyczne dla mózgu dzięki czemu wpływa na poprawę pamięci i koncentracji

Warto też zainteresować się takimi składnikami jak na przykład żeń-szeń, wąkrota azjatycka, maca czarna, ekstrakt z tarczycy bajkalskiej, algi w proszku, szafran, L-karnityna, berberyna.

Jaka jest zależność pomiędzy suplementami a odpowiednio zbilansowaną dietą?

Warto zaznaczyć, iż suplementy są dopełnieniem diety i nie mogą one zastąpić w pełni zbilansowanych posiłków. Jednakże, w dzisiejszych czasach ważne jest aby pamiętać o odpowiedniej suplementacji, ponieważ często za pośrednictwem pokarmów nie jesteśmy w stanie zapewnić tylu składników, ilu faktycznie potrzebujemy i właśnie tutaj pojawia się miejsce na odpowiednie suplementy, które uzupełnią dietę.

W jaki sposób dobrać odpowiedni suplement diety?

Przede wszystkim należy zweryfikować, czy są w naszym organizmie składniki których nie dostarczamy w odpowiedniej ilości. Właśnie od tego należy rozpocząć suplementację witamin i minerałów. Warto też wybierać preparaty o wysokim stężeniu składników aktywnych oraz o jak największej przyswajalności. Przy wyborze należy sugerować się składem produktu - dobrze, aby składniki były w jak największym stopniu pochodzenia naturalnego, bez zbędnych wypełniaczy. Jeżeli jesteśmy wegetarianami, weganami lub mamy nietolerancję na niektóre składniki pokarmowe,  należy szukać produktów odpowiednich dla naszych potrzeb.

Podsumowując, suplementacja preparatów na pamięć i koncentrację jest niezwykle istotna i odpowiednia dla wszystkich. Należy jednak wybierać preparaty dostosowane do naszych potrzeb, wieku oraz preferencji. Warto o tym pamietać decydując się na konkretne tabletki na pamięć i koncentrację.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl