Produkt dnia

Nowotwory

 

Suplementy diety na Nowotwory, profilaktyka leczenia raka

Profilaktyka raka to bardzo ważne zagadnienie: nowotwory to bardzo poważne choroby, trudne w leczeniu i niestety często prowadzące do śmierci, dlatego wszyscy bardzo chcemy się przed nimi ustrzec. Nie mamy niestety wpływu na genetyczną skłonność do chorób nowotworowych ani nie jesteśmy w stanie uniknąć wszystkich negatywnych skutków oddziaływania czynników zewnętrznych, takich jak np. zanieczyszczone powietrze. Można natomiast obniżyć szanse zachorowania na raka poprzez odpowiednią dietę i wykluczenie szkodliwych używek.

 Selen MSE 120 tab. Dr Enzmann Selen MSE 120 tab. Dr Enzmann
Producent: Dr.Enzmann
Cena: 128,00 zł
szt.
zobacz więcej

Jak wiadomo, palenie papierosów i nadmierne spożycie alkoholu zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia chorób nowotworowych. Także niektóre składniki pokarmowe, zwłaszcza sztuczne substancje dodawane do gotowych, wysoko przetworzonych produktów spożywczych mają działanie rakotwórcze. Koniecznie należy ich unikać. Z kolei inne substancje, występujące naturalnie lub suplementowane, mogą obniżyć prawdopodobieństwo nowotworu. Oczywiście nikt jeszcze nie wyleczył raka witaminami, ale regularne przyjmowanie odpowiednio dobranych suplementów na raka, w połączeniu ze zdrową dietą  i aktywnym trybem życia oraz unikaniem używek może znacznie obniżyć ryzyko tego, że zaatakuje nas choroba nowotworowa.

Jakie suplementy diety na nowotwory?

Suplementy diety na nowotwory to witaminy, minerały, ekstrakty roślinne i wyciągi z ziół, a także tzw. superfoods, które wzmacniają organizm i poprawiają jego ogólny stan. Zbilansowana dieta i dbanie o to, aby nie doprowadzić do żadnych niedoborów (np. poprzez przyjmowanie dodatkowo suplementów diety) powoduje, że ryzyko zachorowania na raka jest mniejsze. A w przypadku pojawienia się nowotworu mamy większą szansę na skuteczne leczenie. Udowodniono np., że kobiety regularnie spożywające kwasy omega-3 oraz suplementujące witaminę D są mniej narażone na wystąpienie raka piersi, a spożywanie chlorelli i spiruliny, dzięki ich właściwościom detoksykacyjnym, pozwala pozbywać się z organizmu rakotwórczych metali ciężkich.

Profilaktyka raka a witaminy

W zapobieganiu zachorowaniom na raka ma znaczenie ogólny stan organizmu: warto dbać o to, aby wszystkich substancji odżywczych i witamin było w naszej diecie pod dostatkiem. A ponieważ bardzo trudno jest mieć na co dzień pod kontrolą ilość wszystkich przyjmowanych z pokarmem witamin i minerałów, dobrze jest na wszelki wypadek suplementować najważniejsze substancje pomagające zapobiegać chorobom nowotworowym. Lekarze twierdzą np., że większość Polaków cierpi na niedobory witaminy D, bardzo ważnej zarówno dla ogólnego wzmocnienia odporności, jak i w profilaktyce raka. Warto przyjmować też suplementy na raka zawierające inne witaminy, np. witaminę C, K i witaminy z grupy B.

Zioła w profilaktyce raka

Polifenole oraz antyoksydanty, a także inne pożyteczne substancje zawarte wielu ziołach i roślinach (również popularnych warzywach i owocach, takich jak np. burak, kurkuma lub korzeń imbiru) usuwają z organizmu wolne rodniki oraz działają przeciwzapalnie. Polifenole zmniejszają ponadto namnażanie się komórek nowotworowych u osób, które już zachorowały na raka. Dlatego w profilaktyce raka tak ważne jest jak najczęstsze spożywanie warzyw, owoców, korzeni i ziół, które wzmacniają nasz organizm w walce z chorobą.

Lista substancji, które przydadzą się jako oręże w walce z potencjalną chorobą, jest długa. Ciężko byłoby codziennie spożywać cały zestaw najróżniejszych soków, surówek i herbat ziołowych z roślin, które bywają bardzo trudno dostępne w sklepie, z pomocą przychodzą nam jednak suplementy diety na nowotwory. Wyciągi z ziół, owoców, warzyw i kwiatów zamknięte w niewielkich kapsułkach pozwalają na co dzień bez wysiłku korzystać z dobroczynnych właściwości roślin pożytecznych w walce z rakiem.

Sprawdź pozostałe suplementy diety dostępne w naszej drogerii internetowej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl