Produkt dnia

Choroby oczu

 

Suplementy na poprawę ostrości widzenia, choroby oczu

Prawidłowa dieta, bogata w substancje odżywcze, witaminy i mikroelementy sprawia, że organizm dłużej zachowuje zdrowie i młodość. Dotyczy to wielu układów i narządów, w tym oczywiście oczu, a co za tym idzie, jakości widzenia. Gdy powstają niedobory jakichś składników, rozwijają się różne choroby. Dlatego ważna jest suplementacja, zarówno aby zapobiegać, jak i pomagać w leczeniu. Bogatą ofertę produktów na dobry wzrok znajdziemy w naszej drogerii ekologicznej. Odpowiednio dobrane do zapotrzebowania, mogą pomóc w zachowaniu zdrowych oczu i ostrości widzenia.

Wolne rodniki jako przyczyna wielu chorób oczu

Czynnikiem odpowiedzialnym za powstawanie wielu chorób są wolne rodniki. Powstają one naturalnie w organizmie w procesach oddechowych, lecz kiedy zostaje zaburzona równowaga między nimi a antyoksydantami, nadmiar wolnych rodników niszczy białka. Uszkodzenie błon komórkowych i struktur DNA prowadzi do zniszczenia komórek i tkanek. Zanieczyszczenie środowiska i promienie UV pogarszają tylko sytuację. W przypadku oczu szczególnie narażona jest siatkówka. Także zmiany w soczewce prowadzące do zaćmy mają podłoże rodnikowe.

Antyoksydanty walczą z wolnymi rodnikami

W związku z powyższym, olbrzymią rolę w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób odgrywają antyoksydanty. Łączą się one z wolnymi rodnikami, neutralizując ich szkodliwe działanie i usuwając ich nadmiar. Dzięki temu produkcja energii w mitochondriach może zachodzić bez zaburzeń, komórki są sprawne, a przepływ krwi do tkanek prawidłowy. Najważniejsze jest zapobieganie, dzięki czemu oczy długo zachowują młodość, ale i w przypadku już istniejących chorób suplementacja antyoksydantów przynosi dobre rezultaty. Poprzez zahamowanie, a nawet odwrócenie szkodliwych procesów, ostrość widzenie ulega polepszeniu. Maja wiec duży wpływ na poprawę wzroku.

Wzmocnienie i ochrona siatkówki

Zdrowie siatkówki odgrywa kluczową rolę w procesach widzenia. To tam umieszczone są fotoreceptory, komórki reagujące na światło. Prowadzące do pogorszenia, a nawet utraty wzroku, są różne procesy zwyrodnieniowe, zwłaszcza plamki żółtej. Jednak i temu możemy w jakimś stopniu zaradzić. Zawarte w suplementach diety związki czynne mają działanie wzmacniające siatkówkę i chroniące wzrok.

  • witamina A - odgrywa rolę w widzeniu zmierzchowym

  • witaminy z grupy B i Q10 - biorą udział w procesach energetycznych zachodzących w komórkach

  • witamina C - bardzo wszechstronna, m.in. uszczelnia naczynia krwionośne

  • karotenoidy - rozpuszczalne w tłuszczach antyoksydanty np. luteina, zeaksantyna, likopen czy astaksantyna (jeden z najsilniejszych antyoksydantów)

  • inne antyoksydanty - np. OPC z pestek winogron, flawonoidy i antocyjany z borówki

  • cynk, miedź, selen - regulują pracę wielu enzymów

  • kwasy Omega-3 poprzez usprawnienie działania błon komórkowych zapobiegają gromadzeniu się toksyn

  • kurkuma - stosowana w retinopatii barwnikowej, zapobiega odkładaniu się pigmentu

Jod w leczeniu wczesnej zaćmy

Zaćma powstaje, gdy przezroczyste białka rozpuszczalne obecne w soczewce zamieniają się w nieprzezroczyste i wytrącają. Jod redukuje wiązania dwusiarczkowe w nich do wolnych grup tiolowych, dzięki czemu znów się rozpuszczają. Jako lek stosowany jest w leczeniu zaćmy we wczesnym stadium rozwoju pod postacią kropli do oczu. Dobroczynne działanie miewa też przyjmowany doustnie, być może ze względu na udział w procesach metabolicznych. Przydatny suplement diety podczas leczenia narządu wzroku i na poprawę ostrości prawidłowego widzenia.

Zatroszczmy się o oczy

Dbanie o oczy to nie tylko dostarczanie im potrzebnych substancji, ale też właściwa higiena wzroku. Dostosowanie oświetlenia do czynności, robienie przerw w pracy przy komputerze, stosowanie filtrów na ekranie, odpowiednia ilość snu, pilnowanie prawidłowego nawilżenia powierzchni oka, używanie okularów przeciwsłonecznych... Te nawyki oraz zbilansowana dieta i kontrolne wizyty u okulisty pomogą nam długo cieszyć się komfortem widzenia. Pamiętajmy, że w przypadku chorób suplementacja jest zwykle tylko uzupełnieniem właściwego leczenia. Prawidłowa ostrość widzenia bez wątpienia ma wpływ na komfort naszego życia. Dlatego właśnie warto stosować suplementy, które wpłyną na prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku.

Zobacz dostępne w naszym sklepie naturalne suplementy diety na poprawę ostrości widzenia.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl