Produkt dnia

Choroby oczu

 

Suplementy na poprawę ostrości widzenia, choroby oczu

Prawidłowa dieta, bogata w substancje odżywcze, witaminy i mikroelementy sprawia, że organizm dłużej zachowuje zdrowie i młodość. Dotyczy to wielu układów i narządów, w tym oczywiście oczu, a co za tym idzie, jakości widzenia. Gdy powstają niedobory jakichś składników, rozwijają się różne choroby. Dlatego ważna jest suplementacja, zarówno aby zapobiegać, jak i pomagać w leczeniu. Bogatą ofertę produktów na dobry wzrok znajdziemy w naszej drogerii ekologicznej. Odpowiednio dobrane do zapotrzebowania, mogą pomóc w zachowaniu zdrowych oczu i ostrości widzenia.

CYNK 60 kapsułek - Life Light CYNK 60 kapsułek - Life Light
Cena: 81,90 zł 84,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość

Wolne rodniki jako przyczyna wielu chorób oczu

Czynnikiem odpowiedzialnym za powstawanie wielu chorób są wolne rodniki. Powstają one naturalnie w organizmie w procesach oddechowych, lecz kiedy zostaje zaburzona równowaga między nimi a antyoksydantami, nadmiar wolnych rodników niszczy białka. Uszkodzenie błon komórkowych i struktur DNA prowadzi do zniszczenia komórek i tkanek. Zanieczyszczenie środowiska i promienie UV pogarszają tylko sytuację. W przypadku oczu szczególnie narażona jest siatkówka. Także zmiany w soczewce prowadzące do zaćmy mają podłoże rodnikowe.

Antyoksydanty walczą z wolnymi rodnikami

W związku z powyższym, olbrzymią rolę w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób odgrywają antyoksydanty. Łączą się one z wolnymi rodnikami, neutralizując ich szkodliwe działanie i usuwając ich nadmiar. Dzięki temu produkcja energii w mitochondriach może zachodzić bez zaburzeń, komórki są sprawne, a przepływ krwi do tkanek prawidłowy. Najważniejsze jest zapobieganie, dzięki czemu oczy długo zachowują młodość, ale i w przypadku już istniejących chorób suplementacja antyoksydantów przynosi dobre rezultaty. Poprzez zahamowanie, a nawet odwrócenie szkodliwych procesów, ostrość widzenie ulega polepszeniu.

Wzmocnienie i ochrona siatkówki

Zdrowie siatkówki odgrywa kluczową rolę w procesach widzenia. To tam umieszczone są fotoreceptory, komórki reagujące na światło. Prowadzące do pogorszenia, a nawet utraty wzroku, są różne procesy zwyrodnieniowe, zwłaszcza plamki żółtej. Jednak i temu możemy w jakimś stopniu zaradzić. Zawarte w suplementach diety związki czynne mają działanie wzmacniające siatkówkę i chroniące wzrok.

  • witamina A - odgrywa rolę w widzeniu zmierzchowym

  • witaminy z grupy B i Q10 - biorą udział w procesach energetycznych zachodzących w komórkach

  • witamina C - bardzo wszechstronna, m.in. uszczelnia naczynia krwionośne

  • karotenoidy - rozpuszczalne w tłuszczach antyoksydanty np. luteina, zeaksantyna, likopen czy astaksantyna (jeden z najsilniejszych antyoksydantów)

  • inne antyoksydanty - np. OPC z pestek winogron, flawonoidy i antocyjany z borówki

  • cynk, miedź, selen - regulują pracę wielu enzymów

  • kwasy Omega-3 poprzez usprawnienie działania błon komórkowych zapobiegają gromadzeniu się toksyn

  • kurkuma - stosowana w retinopatii barwnikowej, zapobiega odkładaniu się pigmentu

Jod w leczeniu wczesnej zaćmy

Zaćma powstaje, gdy przezroczyste białka rozpuszczalne obecne w soczewce zamieniają się w nieprzezroczyste i wytrącają. Jod redukuje wiązania dwusiarczkowe w nich do wolnych grup tiolowych, dzięki czemu znów się rozpuszczają. Jako lek stosowany jest w leczeniu zaćmy we wczesnym stadium rozwoju pod postacią kropli do oczu. Dobroczynne działanie miewa też przyjmowany doustnie, być może ze względu na udział w procesach metabolicznych.

Zatroszczmy się o oczy

Dbanie o oczy to nie tylko dostarczanie im potrzebnych substancji, ale też właściwa higiena wzroku. Dostosowanie oświetlenia do czynności, robienie przerw w pracy przy komputerze, stosowanie filtrów na ekranie, odpowiednia ilość snu, pilnowanie prawidłowego nawilżenia powierzchni oka, używanie okularów przeciwsłonecznych... Te nawyki oraz zbilansowana dieta i kontrolne wizyty u okulisty pomogą nam długo cieszyć się komfortem widzenia. Pamiętajmy, że w przypadku chorób suplementacja jest zwykle tylko uzupełnieniem właściwego leczenia.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl