Choroba Alzheimera

 

Witaminy, Suplementy na Alzheimera - drogeria Eko

Choroba Alzheimera jest przewlekłą chorobą układu nerwowego, którą po raz pierwszy opisał dr Alois Alzheimer w 1906 roku. Choroba powoduje powolne uszkodzenie neuronów i śmierć tkanki mózgowej. Z powodu choroby pamięć i zdolności umysłowe stopniowo się pogarszają, a zdolność radzenia sobie z codziennymi czynnościami jest również zmniejszona. Można wspierać pracę mózgu za pomocą witamin i suplementów na Alzheimera drogeria Eko oferuje wiele wysokiej, jakości produkty.

Lit 5mg 100 tabletek - Aliness Lit 5mg 100 tabletek - Aliness
Producent: Aliness
Cena: 39,90 zł
szt.
zobacz więcej
 AFA Klamath algi w proszku 125g USDA AFA Klamath algi w proszku 125g USDA
Producent: Hanoju
Cena: 291,90 zł
zobacz więcej

Preparaty zdrowotne na Alzheimera

Badania wykazały, że stymulacja poznawcza, ćwiczenia, dieta oraz zapobieganie zachorowaniu na takie choroby jak: nadciśnienie, cukrzyca, otyłość, mogą odgrywać ważną rolę w zapobieganiu chorobie Alzheimera. Istnieją również dowody na skuteczność suplementów witaminowych, jako strategii zapobiegawczej. Perspektywa stosowania witamin i minerałów wynika z ich wpływu na procesy patofizjologiczne leżące u podstaw choroby Alzheimera, suplementy na Alzheimera sklep Eko posiada w ciągłej sprzedaży:

  • Witamina A bierze ma funkcję odzyskiwania pamięci, a może to wynikać z jej działania antycholinesterazowego, przeciwutleniającego i przeciwzapalnego.
  • Witamina D jest prekursorem hormonów niezbędnych do metabolizmu wapnia i fosforu; koreluje z aktywnością neuronów.
  • Witamina E jest przeciwutleniaczem, który zapewnia ochronę przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.
  • Witamina K bierze udział w syntezie sfingolipidów.

Ponadto dla dobrego funkcjonowania mózgu konieczne jest jego normalne ukrwienie, co oznacza dobry stan naczyń. Aby to zrobić, potrzebne są kwasy tłuszczowe omega-3, witamina (C i rutyna), minerały (sód, magnez, cynk, miedź, żelazo, jod, kobalt, mangan itp.). Magnez bierze udział w setkach reakcji enzymatycznych, bierze udział w wytwarzaniu energii i reguluje transmisję nerwowo-mięśniową. Można zamówić wszystkie wymienione witaminy na Alzheimera w drogerii Eko.

Znaczenie witamin z grupy B we wspieraniu leczenia choroby Alzheimera

Witaminy z grupy B, zwłaszcza witamina B 12 i kwas foliowy, biorą udział w wytwarzaniu energii i metabolizmie w ośrodkowym układzie nerwowym, wytwarzaniu kwasów nukleinowych, a także w syntezie mieliny i metylacji homocysteiny, aminokwasu, który może powodować zerwanie łańcucha DNA, stres oksydacyjny i apoptozę. Aby przyspieszyć przewodzenie zakończeń nerwowych i poprawić dopływ tlenu do mózgu, potrzebne są witaminy z grupy B, zwłaszcza B1 (tiamina), B3 (niacyna), B5 (kwas pantotenowy) i B12 (cyancobalamina).

Witamina B3 obniża cholesterol, witamina B 6 bierze udział w biosyntezie kwasu gamma-aminomasłowego, dopaminy, noradrenaliny, serotoniny. Inne badanie wykazało, że wysokie poziomy homocysteiny w aminokwasach są związane ze zwiększonym ryzykiem rozwoju choroby Alzheimera. Badania na myszach wykazały, że wysoki poziom tego aminokwasu może zatrzymanie pracy neuronów. Związek między ryzykiem choroby Alzheimera i poziomem homocysteiny jest szczególnie ważny, ponieważ poziomy homocysteiny we krwi można zmniejszyć z powodu zwiększonego spożycia kwasu foliowego, witamin B6 i B12. Wysokiej, jakości witaminy i preparaty na Alzheimera drogeria Eko oferuje ze szczegółowym opisem sposobu przyjmowania oraz ich zastosowania.

Suplementy na chorobę Alzheimera drogeria Eko - ekstrakt z kurkumy

Kurkuma i jej główny składnik aktywny, kurkumina, zostały ocenione, jako potencjalne naturalne lekarstwo na choroby takie jak rak, alergie, choroba Alzheimera, zaburzenia poznawcze, Kurkumina, jako szczególnie silny przeciwutleniacz, ma zdolność ochrony organizmu przed wolnymi rodnikami i znacznie zmniejsza ich szkodliwość.

Kurkuma wzmacnia mózg i zapobiega chorobie Alzheimera i innym chorobom mózgu. Wynika to z jednej strony z wyraźnego działania przeciwzapalnego i przeciwutleniającego. Z drugiej strony kurkumina może zmniejszać gromadzenie się niektórych specyficznych białek, które są patologicznym objawem choroby Alzheimera.

Dobre suplementy na Alzheimera w drogerii Eko

Badania pokazują, że koenzym Q10 może również pomóc w leczeniu lub zapobieganiu chorobom od migreny do choroby Alzheimera. Badania wykazały pewne pozytywne skutki przyjmowania koenzymu Q10 pochodzącego z drożdży piekarniczych w niwelowaniu zaburzeń neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona i Alzheimera, ale należy go również stosować z innymi lekami. Koenzym Q10 może hamować nadprodukcję amyloidu beta, fragmentu białka, który tworzy płytki mózgowe związane z chorobą Alzheimera.

Odnotowano, że działanie korzenia tarczyca bajkalska chroni przed chorobą Alzheimera i chorobami sercowo-naczyniowymi. Również suplementy diety oparte na mikro algach mogą być stosowane w leczeniu łagodnej do umiarkowanej choroby Alzheimera. Takie suplementy naturalne na Alzheimera drogeria Eko sprzedaje bez recepty jako naturalne i bezpieczne produkty. 

Olejek CBD jest przeciwutleniaczem, który pomaga zmniejszyć problemy związane ze stresem tlenowym. Funkcje mózgu, na które negatywnie wpływa stres tlenowy, można poprawić dzięki CBD. Komórki mózgowe pacjentów z chorobą Alzheimera często wykazują ścieżkę szybkiego spadku i zniszczenia. Potencjalna stymulacja tkanki mózgowej została niedawno odkryta, jako potencjalna zaleta olejków CBD. W badaniach klinicznych wykazało ich zdolność do odwrócenia, a nawet zapobiegania rozwojowi negatywnych skutków choroby Alzheimera.

Zobacz nasze pozostałe naturalne suplementy diety.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl