Opcje przeglądania
Produkt dnia

Srebro

 

Srebro koloidalne, nano srebro suplementy, preparaty

Srebro koloidalne, zwane także kolargolem lub nano srebrem, jest połączeniem srebra z białkiem (na przykład żelatyną) w formie wodnego roztworu. Słynie ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i grzybobójczych. Jest szeroko stosowany w dermatologii oraz okulistyce.

Srebro koloidalne - zastosowanie

Roztwór srebra koloidalnego jest środkiem silnie odkażającym. Co prawda działa wolniej niż alkohol, jednak jest skuteczny przeciwko wielu szczepom bakterii. Doskonale sprawdza się jako miejscowy środek stosowany na skórę jako:

  • płyn po goleniu,
  • dezodorant - zapobiega rozwojowi drobnoustrojów odpowiedzialnych za powstawanie przykrego zapachu,
  • przy nadpotliwości dłoni i stóp,
  • tonik do skóry trądzikowej,
  • środek na potówki,
  • płyn do płukania jamy ustnej,
  • płyn do higieny intymnej.

Słowem, srebro koloidalne nadaje się idealnie do użytku zewnętrznego, gdy konieczne jest zahamowanie namnażania się bakterii. Doskonale sprawdza się również jako dodatek do płynu do czyszczenia powierzchni, które chcemy odkazić, jak również do płynu zmiękczającego tkaniny. 

Preparaty z nano srebrem

Srebro najczęściej spotykane jest w formie klasycznego wodnego roztworu. Powstaje jednak szereg specjalnych preparatów z nano srebrem o różnorakim przeznaczeniu, takich jak toniki do twarzy, szczególnie przeznaczone do cery trądzikowej, płyny do ciała lub antyperspiranty. Dzięki temu można wybrać odpowiedni produkt w zależności od potrzeb - najbardziej wszechstronny lub najwygodniejszy w stosowaniu.

Nano srebro - suplementy

Srebro koloidalne jest też popularnym suplementem diety. Wiele osób chwali sobie jego właściwości przy różnego rodzaju infekcjach i chorobach bakteryjnych lub wirusowych, takich jak przeziębienie, grypa czy opryszczka. Jest preparatem bezpiecznym, aczkolwiek nie zaleca się jego stosowania u dzieci. 

Przed wewnętrznym zastosowaniem suplementów nano srebra należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w kwestii odpowiedniego dawkowania i środków bezpieczeństwa, jak również potencjalnych skutków ubocznych. 
Nie należy przekroczyć zalecanych dawek, ponieważ może to prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, na przykład argyrii - niebieskawego zabarwienia skóry spowodowanego nadmierną podażą srebra.

Opinie na temat stosowania srebra koloidalnego są podzielone, jednak jest uznanym środkiem stosowanym przez dermatologów oraz okulistów. W użytku zewnętrznym jest substancją bezpieczną, skutecznie wspomagającą leczenie rozmaitych schorzeń i problemów skórnych, jak i pomocną w kosmetyce, zwłaszcza przy trądziku i nadmiernej potliwości.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl