Producenci
Produkt dnia
Shilajit ...magia Matki Natury
Shilajit ...magia Matki Natury

Shilajit ...magia Matki Natury

Shilajit, Mumio, Asil – za takimi nazwami kryje się mineralna, przypominająca czarną żywicę naturalna substancja, która w ostatnich latach robi zawrotną karierę.

Jest efektem wielowiekowych procesów rozkładu materii roślinnej, zachodzących w skalnych szczelinach w wysokich górach zwłaszcza w Himalajach, na terenach Kaukazu i m. in. Ałtaju.

Shilajit był używany w tradycyjnej indyjskiej medycynie ajurwedyjskiej już od stuleci, ponieważ związki biochemiczne, które zawiera okazują się skuteczne w wielu dolegliwościach.

Jego zalety wiążą się bez wątpienia z wysoką zawartością kwasów fulwowych i i humusowych, a także wielu minerałów i substancji śladowych takich jak: antymon, cez, rubid, bar, stront, czy chrom. Ta badana szczególnie w ostatnim stuleciu przez rosyjskich naukowców substancja, zawiera ponad 40 makro i mikroelementów oraz tak zaskakujące substancje jak jad pszczeli.

Mumio – działanie mózgu

Okazuje się, że liczne związki znajdujące się w shilajit mogą wspierać funkcjonowaniu mózgu, a nawet wspomagać terapię Alzheimera.

Badanie przeprowadzone w International Journal of Alzheimer's Disease wykazało, że shilajit jest tradycyjnie używany do długowieczności i spowalnia procesy starzenia. Związki, które zawiera mogą pomóc w kontrolowaniu zaburzeń poznawczych, takich jak choroba Alzheimera.

Prace naukowe dotyczące przeciwdziałaniu zaburzeniom funkcji mózgowych jakie może dawać shilajit, nie są do końca poznane i na pewno wymagają jeszcze licznych badań.

Mumio - Antiaging

Od początku badań nad Mumio wiele uwagi wzbudzają zawarte w nim w dużej ilości kwasy fulwowe. Ten związek określany jest jako kluczowy w shilajit, gdyż działa jako przeciwutleniacz i związek przeciwzapalny. Wpływa to na z kolei na zmniejszenie wolnych rodników i uszkodzonych komórek, które są dwoma kluczowymi czynnikami starzenia się organizmu.

Okazuje się, że regularna suplementacja shilajit może przyczynić się do ogólnej poprawy funkcjonowania, lepszej witalności i opóźnienia procesów starzenia organizmu. Shilajit można stosować bezpośrednio na skórę jako krem lub spożywać go wewnętrznie w celu wspierania produkcji kolagenu.

Mumio - Anemia

Anemia inaczej niedokrwistość, rozwija się, gdy w krwi mamy zbyt mało zdrowych komórek lub brakuje nam hemoglobiny. Zresztą istnieje wiele przyczyn anemii, w tym niedobór żelaza.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza może powodować liczne objawy w organizmie, w tym:

  • nieregularne bicie serca

  • zmęczenie i słabość

  • zimne dłonie i stopy

  • bół głowy 

Wysoka zwartość kwasu humusowego i żelaza może okazać się bardzo pomocne w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Mumio – Regeneracja tkanek

Wykazano, że mumio ma pozytywny wpływ na całość procesów biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka. Przekłada się to również na wsparcie w regeneracji tkanek. Dlatego Mumio stosuje się wspomagająco w przypadkach:

  • złamań kości (wzmacnia też kruche, słabe kości)

  • kontuzji (zwichnięć, stłuczeń, naciągnięć)

  • chorób skórnych, oparzeń,

  • gojeniu się ran

Mumio - Przeciwwirusowo

Wysokie nasycenie minerałami i cennymi związkami powoduje, że shilajit może również pomóc w walce z wirusami. Badacze zauważyli, że mumio może niszczyć wiele różnych wirusów w izolowanych środowiskach, w tym niektóre wirusy z rodzaju herpes.

Naukowcy zauważyli, że chociaż wydaje się, że jest on skuteczny, potrzeba więcej badań przeprowadzonych na ludziach by poprzeć te twierdzenia.

Mumio – Podniesienie naturalnego testosteronu, płodność

Shilajit ma również zdolności do poprawy jakości plemników oraz zwiększenia płodności u mężczyzn. Niewątpliwie mumio wpływa na podniesienie poziomu naturalnego hormonu – testosteronu. Zawartość cynku, selenu, magnezu oraz wielu substancji śladowych powoduje, że produkcja hormonów płciowych a także neuroprzekaźników jest na odpowiednim poziomie. Mężczyźni w wieku od 45 do 55 lat, którym podawano shilajit przez 90 dni odnotowali znaczny wzrost poziomu całkowitego testosteronu.

Podsumowując Shilajit inaczej Mumio jest niezwykłym darem od matki natury. Nie można go zsyntetyzować laboratoryjnie, a przecież suplementy stworzone przez człowieka w większości są średnio przyswajalne.

W poszukiwaniu preparatów, które można stosować jako suplement zbilansowanej i zdrowej diety podnoszące naturalną odporność i ogólny stan naszego organizmu warto sięgnąć po mumio. Występuje w postaci grudek, zamkniętych czy też sprasowanych kapsułek i najbardziej naturalniej formie jako tzw. żywe mumio.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl