Ruszczyk

 

Ruszczyk ekstrakt, kapsułki, suplement

Medycyna naturalna to coraz częściej stosowana forma wspierania organizmu. Z powodzeniem wykorzystuje się bardzo popularny ruszczyk kolczasty, spotykany także pod nazwą myszopłoch kolczasty. Wywodzi się z Morza Śródziemnego, aktualnie występuje w niemal całej Europie, północnej Afryce i części Stanów Zjednoczonych. 

Zastosowanie 

Jej właściwości zadecydowały o szerokim zastosowaniu w lecznictwie. Wykazuje on działanie przeciwzapalne i uszczelnia naczynia włosowate, a to może mieć korzystny wpływ na krążenie. Wspiera działanie układu krążenia i pomaga w walce z tzw. żylakami czy pajączkami. Ruszczyk poprawia cyrkulację krwi a także wzmacnia naczynia krwionośne. Obecnie oprócz zastosowania leczniczego jest wykorzystywany także w kosmetyce. 

Właściwości lecznicze

Ruszczyk działa przeciwzapalnie, zwiększa przepływ krwi w żyłach i ciśnienie krwi oraz zapobiega obrzękom. Zawiera takie saponiny sterydowe, fitosterole, benzofuran, flawonoidy, olejek eteryczny, nienasycone kwasy tłuszczowe, kumaryny, alkaloidy. Substancje te sprawiają, że roślina jest ceniona za swój korzystny wpływ na układ krążenia. 

Ruszczyk kolczasty - dla kogo w szczególności?

Obecnie stosuje się go głównie w dwóch formach - ekstraktu z rośliny (części korzenia) oraz w formie tabletek. Są to proste sposoby na wsparcie swojego organizmu, bez większego wkładu czasu. Główną grupą, której poleca się stosowanie produktu, są osoby odczuwające ciężkość oraz zmęczenie nóg. Suplement diety jest polecany również jako uzupełnienie w walce z miażdżycą. 

Czy środek jest bezpieczny?

Ze względu na swoje roślinne pochodzenie jest to forma całkowicie bezpieczna w użyciu, pod warunkiem zachowania środków ostrożności. W przypadku stosowania ruszczyka w formie ekstraktu bądź tabletek należy zapoznać się z ulotką dołączoną do produktu oraz zastosować się do zalecanego dawkowania produktu. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl