Produkt dnia

Potas

 

Suplementy z potasem, preparaty mające potas

Potas w organizmie odgrywa ogromną role. Aby go nie zabrakło i nasze ciało było silne, warto korzystać z suplementów i preparatów mających potas. Jego stężenie we krwi jest bardzo ważne. Zapewnia zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej oraz wodno-elektrolitowej. Najważniejszym narządem regulującym stężenie potasu są nerki. Tego pierwiastka w diecie nie powinno zabraknąć osobą aktywnie fizycznym, ponieważ ma ogromny wpływ na rozwój i pracę mięśni. 

W jakim celu stosuje się potas?

Jest on niezbędnym elementem naszego organizmu. Pozwala na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz mięśni. Co najważniejsze dzięki przyjmowaniu suplementów oraz preparatów mających potas regulujemy gospodarkę wodną oraz kontrolujemy ciśnienie krwi i pracę nerek. Dzienne zapotrzebowanie witaminy K to około 2-3 tysiące mg.

Niedobór potasu w organizmie

Masz zaburzenia rytmu serca, towarzyszy Ci obrzęki nóg czy dłoni? Jesteś zmęczony/a i potrzebujesz dużo snu? Na pewno też zdarzyło Ci się mieć skurcze mięśni, a w szczególności łydek. Może to być objaw niedoboru potasu.  Na jego brak mogą narzekać w szczególności osoby, które stosują leki moczopędne oraz chore na cukrzycę. Często zalecane jest przez lekarzy przyjmowanie suplementów zawierających potas. Szkodliwe dla organizmu może być również nadmiar potasu. Należy pamiętać by uzupełniać go z głową. Może źle wpływać na działanie leków na nadciśnienie czy arytmię serca. Warto o tym pamiętać.

Hiperkaliemia

Co to takiego? To zaburzenie gospodarki potasowej,gdy jego wartość przekracza 5,2 mmol/l. Występuje najczęściej u osób z niewydolnością serca czy ostrą lub przewlekłą niewydolnością nerek. Można też ją spotkać u osób chorujących na cukrzycę. Jest to zbyt duże stężenie potasu we krwi. Nadmierne przyjmowanie potasu może prowadzić do tej choroby. Objawami są duszności, szybkie zmęczenie np. przy wchodzeniu po schodach, wolne tętno. U osób, które mają problem z nerkami czy ciśnieniem zaleca się ostrożne przyjmowanie suplementów czy produktów zawierającą potas

Najlepsze źródła potasu w żywności

Gdzie szukać najlepszych źródeł potasu. Suplementy i preparaty mające potas są niezbędne do utrzymania prawidłowego stężenia we krwi. Mogą też pomóc produkty z jego dużą zawartością.Są nimi np. pomidory, morele, ziemniaki, orzechy,awokado.Jednak największa jego ilość występuje w suszonych owocach. Potas występuje we wszystkich produktach prócz cukrów i tłuszczów. Warto wprowadzić je do naszej codziennej diety i wspomagać nasz organizm. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl