Opcje przeglądania
Produkt dnia

Platyna

 

Suplementy Platyna, Preparaty z platyną

Najpowszechniejszą formą platyny występującej w kosmetykach i suplementach jest platyna koloidalna. Pełni funkcję katalizatora poprzez udział w kontroli procesu syntezy, utleniania i wydalania. Ma istotny wpływ na przemiany białkowe zachodzące w ludzkich organizmach, a w szczególności w układzie pokarmowym.

Nanokolid platyny doskonale oddziałuje na przebarwienia naskórka, przywracając je do prawidłowej formy. Powoduje zwiększenie odczuwalności zapachów, dlatego chętnie używana jest w produkcji kosmetyków, powodując dłuższe utrzymywanie zapachów na skórze. Często występuje w formie żelu, który ma działanie przeciwzmarszczkowe, odmładzające oraz regeneracyjne (wspomaga naprawę uszkodzonych komórek).

Suplementy z platyną - Plusy stosowania

Doskonale działa już w najniższych stężeniach, powodując regulację i pobudzenie procesów enzymatycznych, wspomagając oddychanie, krążenie, przyswajanie pokarmów i ich wydalanie. Ma istotny wpływ na jędrność i zdrowy wygląd skóry. Warto zwrócić uwagę, na ten rodzaj platyny, który jest najczystszą formą koloidów, nie zawierającą zanieczyszczeń pozostałych po procesie rafinacji chemicznej platynowców.

Platyna - Przeznaczenie

  • związki platyny używane są w leczeniu chorych na nowotwory (jajników, jąder, piersi, prostaty)
  • nanokolid platyny powoduje rozkładanie wody utlenionej, również tej, która występuje w bardzo niskim stężeniu
  • wspiera procesy katalicznego niszczenia komórek nowotworowych występujących we krwi (jako jeden z niewielu leków podawanych chorym na białaczkę, nie powoduje skutków ubocznych)

Platyna - Zalety

  • ma wysoką skuteczność w leczeniu chorób nowotworowych (powiązanie dużej powierzchni czynnej z monokrystaliczną strukturą cząsteczek)
  • jest bardzo skutecznym katalizatorem, biorącym udział w procesach organicznych występujących w ludzkich i zwierzęcych organizmach
  • ma korzystny wpływ na komórki krwi, organy wewnętrzne oraz tkanki łączne i mięśniowe

Platyna jest substancją stabilną, ponieważ cząsteczki wodnego koloidu nano platyny przenoszą się w polu magnetycznym do katody. Powoduje to powstawanie istotnych elektrycznych ładunków powierzchniowych.

Zapobieganie nowotworom 

Najpopularniejsza wśród leków zapobiegających powstaniu tej choroby jest cisplatyna, to związek nieorganiczny, zawierający platynę( metal ciężki), używany w leczeniu chemioterapeutycznym nowotworów. Pierwsze leczenie tą substancją zastosowano w latach 70 ubiegłego wieku do leczenia onkologicznego. Cisplatyna nie tylko korzystnie wpływa na leczenie raka jąder i jajników, ale również na pochodne tych nowotworów. Zamiennie można stosować inne pochodne platyny takie jak oksaliplatynę lub karboplatynę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl