Producenci
Produkt dnia

 

Jod odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowych funkcji mózgu, ma on również ogromny wpływ na cały organizm człowieka , a niedobór jodu jest jednym z największych problemów zdrowotnych , z którymi borykają się dzisiaj ludzie. Ponieważ jod jest używany do wytwarzania hormonów tarczycy, niedobór jodu oznacza, że organizm nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ich ilości, co prowadzi do niedoczynności tarczycy. Niedobór jodu może powodować niewygodne, a nawet poważne objawy. Obejmują one obrzęk szyi, problemy związane z ciążą, przyrost masy ciała i trudności w nauce , wypadanie włosów , ciągłe uczucie chłodu . Jod jest niezbędny w diecie u kobiet w ciąży lub karmiących piersią , są one narażone na wysokie ryzyko niedoboru jodu, ponieważ organizm potrzebuje jodu do rozwoju dziecka.

Główne przyczyny niedoboru jodu są następujące:

-Życie z dala od morza

Z przeprowadzonych badań wynika, że choroby tarczycy rozwijają się u osób mieszkających na obszarach oddalonych od morza. Morze jest dość bogate w jod.

-Dieta wegetariańska.

Brak białka w diecie wegetariańskiej powoduje niewystarczające spożycie jodu. Dlatego może prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Sklep Witaminowy Bazar oferuje Państwu szeroki wybór łatwo przyswajalnych suplementów ,tylko renomowanych producentów.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl