
Producent


Olej z kryla
Suplementy Olej z kryla, preparaty
Niemal każdy z dzieciństwa pamięta, jak rodzice wmuszali tran na kostce chleba z odrobiną soli. Chodziło oczywiście o zdrowie, ale mało kto dobrze wspomina te chwile. Na szczęście coraz popularniejszy staje się olej z kryla antarktycznego (Euphausia superba) – niewielkiego skorupiaka przypominającego krewetkę. Posiada on więcej zalet niż bardziej powszechne oleje z ryb i jest wolny od nieprzyjemnego zapachu. Warto zacząć go stosować, szczególnie jeśli nasza dieta jest uboga w spożycie ryb.


Olej z kryla - Bogactwo mikroorganizmu
To fascynujące, jak tak mały organizm (kryl antarktyczny mierzy sobie przeciętnie pół centymetra!) może oferować takie mnóstwo kluczowych dla zdrowia składników odżywczych! Olej z kryla antarktycznego jest produktem bardzo bogatym w m.in.: długołańcuchowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 – EPA i DHA, astaksantynę, tokoferole, flawonoidy oraz magnez, wapń, selen, potas, magnez, cynk i witaminy A i E. To bomba zdrowia!
Olej z kryla w leczeniu schorzeń
Jak się okazuje olej z kryla może być również skutecznym dodatkiem w leczeniu niektórych schorzeń. Badania wykazały, że jego codzienna suplementacja pozwala skutecznie hamować proces zapalny (spadek stężenia CRP) oraz objawów zapalenia stawów. To również skuteczny suplement pomagający zrzucić zbędne kilogramy, a także zwalczyć niektóre choroby autoimmunologiczne.
Kryl vs. Ryba
Jeśli nikogo nie trzeba przekonywać, że oleje z ryb są zdrowe, to analogiczny produkt z kryla ma jeszcze więcej plusów. To co wyróżnia olej z kryla na tle odpowiedników z ryb to większa biodostępność – w skrócie przyswajane składniki odżywcze zostają w organizmie na dłużej i ich oddziaływanie jest trwalsze. Ponadto w składzie oleju z kryla znajduje się niespotykane nigdzie indziej połączenie kwasów omega z antyoksydantami. Również, co dla niektórych może być istotne, olej z kryla nie ma nieprzyjemnego, rybiego zapachu.
Przeciwwskazania
Olej z kryla jest zalecany praktycznie każdemu, niestety jak zawsze, istnieją pewne wyjątki. Unikać go powinny osoby posiadające alergię na skorupiaki (w szczególności krewetki).