Opcje przeglądania
Produkt dnia

Multiwitamina

 

Suplementy Multiwitamina tabletki, kapsułki, płyn

Multiwitamina jest doskonałej jakości witaminami i minerałami. Dzięki niemu możesz w holistyczny sposób ustalić, czy suplementy diety wpłyną na najlepsze produkty organizmu. Multiwitaminy to dobry sposób na uzupełnienie braku niezbędnych witamin i minerałów. W naszym sklepie internetowym gwarantujemy dostarczanie najwyższej jakości produktów witaminowych w rozsądnej cenie.

Multiwitamina - cenne składniki dla dorosłych

Witaminy zapewniają zdrowie, zwiększają witalność, pomagają zapobiegać stresowi oksydacyjnemu, rozpieszczają skórę, włosy i paznokcie oraz pomagają dłużej utrzymywać okres dojrzewania. Ich najlepszym źródłem są warzywa, owoce, orzechy i fasola.

Witaminy można podzielić na:

  • Witaminy A, D, E i K rozpuszczalne w tłuszczach
  • Rozpuszczalne w wodzie-B i C.

Pierwsze grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach charakteryzują się słabym wchłanianiem i magazynowaniem w organizmie. I odwrotnie, substancje łatwo rozpuszczalne w wodzie są łatwo usuwane z moczem i potem, dzięki czemu łatwo się wchłaniają i nie obciążają układu wydalniczego.

Niedobory w diecie

Nawet ludzie, którzy zwracają szczególną uwagę na dietę, mogą czasami nie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Ciało nie zawsze radzi sobie z ich wchłanianiem. Niedobór witamin może być również spowodowany zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminy lub niemożnością zapewnienia im diety. Najpopularniejszym przykładem jest tutaj witamina D, której często brakuje, pomimo syntezy polskiej skóry. Powodem jest brak światła słonecznego - szczególnie jesienią i latem. Innym częstym problemem jest to, że hodowcom roślin (wegetarianie i wegetarianie) brakuje witaminy B12, ponieważ witamina ta występuje tylko w mięsie, produktach mlecznych i jajach. W związku z tym warto suplementować cenną i potrzebną multiwitaminę.

Kiedy suplementować multiwitaminę?

Najpierw musisz zwrócić uwagę na swoje ciało. Jeśli czujemy się słabi, zmęczeni i drażliwi, najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie morfologii, badanie tarczycy i pomiar glukozy. Jeśli zmagamy się z suchą skórą i nie jesteśmy w stanie w żaden sposób się nawilżyć, być może nasze ciało zmaga się z niedoczynnością tarczycy. Jednak sucha skóra może również oznaczać brak kwasu omega-3. Zbyt duże wypadanie włosów może być oznaką niedoboru wapnia lub biotyny (witaminy H), co wiąże się z różnymi reakcjami, w tym lipidami, które również regulują aktywność gruczołów łojowych skóry głowy. Pęknięcie naczyń może wskazywać na niedobór witaminy C. Z kolei białe plamki pojawiające się na paznokciach są zwykle wynikiem niewystarczającej podaży cynku i krzemu. Z kolei cielęta i skurcz powiek mogą wskazywać na niedobór magnezu.

Nie należy jednak zapominać, że zdrowa dieta nie może zastąpić co najmniej trzech porcji owoców i warzyw dziennie. To znacznie zmniejsza częstość występowania chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca i nadciśnienie. Oczywiście zalecane są również regularne ćwiczenia fizyczne, które będą wspierać prawidłowy stan organizmu.

Odwiedź nasz sklep i poznaj naturalne i ekologiczne produkty, które sprzedajemy. Znajdziesz u nas zdrowa żywność, ekologiczne środki czystości i kosmetyki, witaminy i minerały oraz suplementy diety, które okażą się pomocne w walce z nękającymi Cię dolegliwościami. Znajdź preparat dla siebie. Zadbaj o wygląd, kondycję i samopoczucie w sposób zgodny z naturą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl