Opcje przeglądania
Produkt dnia

Maski ochronne

 

Maski ochronne na twarz, ochrona twarzy

W przypadkach zagrożenia epidemiologicznego i biologicznego a także podczas wykonywania prac medycznych maski ochronne są niezwykle istotnym elementem ochronnym. Maseczki charakteryzują się właściwościami antywirusowymi i są wykonywane z materiałów bezpiecznych dla skóry. Przy prawidłowym użytkowaniu nie powodują uszkodzeń naskórka i chronią przed chorobami wirusowymi. Uniwersalne maski ochronne dostępne w naszym sklepie są wykonane z materiałów ekologicznych, posiadają niezbędne atesty i certyfikaty jakości oraz stanowią wielorazową ochronę Twojego bezpieczeństwa i zdrowia. W obliczu wyjątkowej sytuacji, w której znalazł się świat posiadanie maseczki ochronnej jest kluczowym elementem ochrony przez zagrożeniem, wynikającym z zakażeń przenoszonych drogą kropelkową. 

Rodzaje masek ochronnych

Istnieje wiele rodzajów masek ochronnych, pozwalających zwiększenie higieny w miejscu pracy lub podczas wyjścia na skażony obszar. Pierwszym z nich są maseczki chirurgiczne, odznaczające się bardzo wysoką skutecznością. Rolą jednorazowych maseczek ochronnych jest zabezpieczenie błon śluzowych przed drobnoustrojami, które mogą wpłynąć negatywnie na osobę, która uniknie tego typu zabezpieczenia. Tego typu maseczki nie przepuszczają cząsteczek większych od 100 μm. Najpopularniejszymi dostępnymi maskami są jednak maski antywirusowe i antybakteryjne, czyli jednorazowe modele posiadające wymienne filtry powietrza. Dzięki ochronie dróg oddechowych przed 94-99% niebezpiecznymi cząsteczkami cieszą się ogromną popularnością. Warto również podkreślić, iż zapewniają one zabezpieczenie przeciw cząsteczkom nawet do 0,3 mikrona. Na rynku dostępne są również maski ochronne wielorazowe. Są wykonywane z trzech warstw materiału i należy ją prać w temperaturze minimum 60 stopni, celem ewentualnego zneutralizowania obecnych na niej wirusów. Tego typu maska doskonale sprawdzi się na zakupach, w przestrzeni publicznej czy w komunikacji miejskiej. Należy nosić ją, gdy kaszlesz lub kichasz, celem odizolowania ewentualnego zagrożenia od innych osób w najbliższym otoczeniu.

Maska ochronna na twarz -  dlaczego warto nosić?

Noszenie maski ochronnej w przestrzeni publicznej ma ogromne znaczenie dla procesu przekazywania wirusa wśród innych osób. Przede wszystkim jej noszenie jest polecane osobom, które przejawiają objawy związane z ewentualnością przenoszenia drobnoustrojów drogą kropelkową. Należy więc nosić maskę, jeśli kaszlesz lub kichasz, celem zapewnienia bezpieczeństwa osobom w przestrzeni, w której się znajdujesz. Warto jednak wiedzieć, iż maska ochronna nie prowadzi do całkowitego zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusów i mikrobów. Stosuje się ją w profilaktyce, aby zmniejszyć ewentualne zagrożenie zarażeniem się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, dzięki zniwelowaniu bezpośredniego dotykania okolic ust oraz oczu. 

Jak wybrać maskę ochronną?

Wybór maski ochronnej stanowi kwestię indywidualną. Podczas jego dokonywania warto zastanowić się w jakich warunkach będziesz z niej korzystać i ile czasu będziesz musiał ją nosić. W przypadku braku stałego kontaktu ze źródłem zagrożenia warto przemyśleć zakup jednorazowej maseczki. Jeżeli jednak masz styczność z potencjalnie zainfekowanym otoczeniem i maska ochronna będzie towarzyszyła jej użytkownikowi przez cały dzień - należy zastanowić się nad bawełnianą maseczką wielorazowego użytku. W przypadku wyboru tego drugiego wariantu, zaleca się ich pranie po każdym użytku w temperaturze 60 stopni Celsjusza, celem wyparzenia ewentualnych drobnoustrojów. Dodatkowo, warto po wysuszeniu maski ją wyprasować w najwyższej temperaturze. To zapewni dodatkową ochronę przed mikrobami. Masek ochronnych bawełnianych nie należy również prać z innymi ubraniami. 

Ochrona i gwarant bezpieczeństwa

Doskonale wiemy jak ważnym elementem ludzkiego życia jest jego zdrowie i bezpieczeństwo. Wobec ostatnich wydarzeń tym bardziej dokonujemy wszelkich starań, aby przygotować dla naszych klientów ofertę wysokiej jakości produktów, których działanie niesie pozytywne konsekwencje dla codziennego funkcjonowania. Z tego względu, w naszym sklepie znajdą Państwo zestawy maseczek ochronnych wykonanych w 100% z materiałów ekologicznych i bawełny, poświadczonej certyfikatem OEKO-TEX CONFIDENCE IN TEXTILIES STANDARD 100.

Dla kogo nasze maseczki ochronne?

Nasze maski ochronne na twarz przygotowane są z myślach zarówno o najmłodszych jak i starszych użytkownikach, w związku z tym można w nich swobodnie oddychać. Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na maski wielorazowe, głównie tego rodzaju odnajdą Państwo w naszej ofercie. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl