Produkt dnia

Krzem

 

Krzem organiczny suplementy, preparaty

Ten wyjątkowy pierwiastek towarzyszy organizmom żywym już od samego początku. W skorupie ziemskiej jest drugim najliczniejszym po tlenie. Odgrywał pierwszoplanowa rolę w prehistorycznych lasach, już setki milionów lat temu, kiedy to naszą planetę porastały bardzo bogate w krzem skrzypy i paprocie.  

 Krzem Complex - 100 kaps. - Yango Krzem Complex - 100 kaps. - Yango
Producent: Yango
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej

Krzem (Si) - występuje praktycznie w każdej tkance naszego organizmu, znajdziemy go w sercu, wątrobie, tarczycy, śledzionie czy trzustce. Jest również ważnym składnikiem ścięgien, mięśni, stawów, czy kości - odpowiadając m.in. za ich mineralizację.

Ma ważne znaczenie zarówno w procesie syntezy białek jak i magazynowaniu wapnia i magnezu. Brak odpowiedniej ilości krzemu może powodować zaburzenia w przyswajaniu białek i wielu ważnych reakcjach biochemicznych. Właściwości piezoelektryczne tego pierwiastka poprawiają komunikację międzykomórkową.

Krzem - pierwiastek życia 

Przyjmowanie krzemu przede wszystkim zaleca się osobom z osteoporozą. Jego suplementacja ma także wpływ na układ krwionośny, co chroni go przed miażdżycą. Liczne są publikacje dotyczące wpływ krzemu na kondycję i jakość naszej skóry, włosów i paznokci.

Najważniejsze właściwości krzemu:

  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy,

  • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych,

  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,

  • pomaga zachować zdrową skórę, włosy i paznokcie

Niedobory krzemu:

Podobnie jak w przypadku innych cennych minerałów, zawartość krzemu w naszym organizmie spada wraz z wiekiem, szczególnie dzieje się tak po 40 roku życia. Z ciekawej obserwacji wynika również, że krzem nie występuje w obumierących tkankach lub komórkach, przez co zyskał potoczną nazwę "pierwiastek życia".  

Zbyt niska zawartość krzemu w organizmie może skutkować łamliwością paznokci, rozdwajającymi się końcówkami włosów i ich wypadaniem, problemami skórnymi ( w tym szybciej starzejącą się skórą), szybszym zużywaniem się chrząstki stawowej. Okazuje się, że krzem jest zbyt obojętny by stać się aktywnym biologicznie, jednak w postaci kwasu ortokrzemowego jest łatwo przyswajalny i ważny dla ludzkiego zdrowia. 

Poznaj inne minerały z naszej bogatej oferty i dowiedz się jaki wpływ mają na funkcjonowanie naszych organizmów. Zadbaj o własne zdrowie w naturalny sposób, stosując ekologiczne suplementy diety. To naprawdę proste.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl