Produkt dnia

Zdrowe paznokcie

 

Naturalne Kosmetyki Eko do pielęgnacji paznokci

Zdrowe, zadbane paznokcie i dłonie to nasza wizytówka, a także odzwierciedlenie stanu zdrowia dlatego warto zadbać o nie zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Kruchość, łamliwość, białe plamki i blada płytka paznokcia są oznaką niedoborów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników mineralnych i witamin, dlatego tak ważne jest, by je uzupełniać. Żyjąc w 21 wieku narażeni jesteśmy na wiele niedoborów spowodowanych w znacznej części wyjałowieniem gleby i stosowaniem sztucznych nawozów, co nasuwa myśl o suplementacji lub zadbaniu o odpowiednią dietę. Ludzki organizm jest niezwykle skomplikowanym mechanizmem i zaburzenie jednego czynnika powoduje fale jego następstw. Korzystając z wiedzy o właściwościach witamin i ich roli w ludzkim ciele wybraliśmy te najbardziej wspomagające piękny wygląd paznokcia.

Witaminy, minerały i mikro/makroelementy do paznokci

Witamina C jest jedną z najważniejszych witamin jeśli chodzi o system immunologiczny, bierze udział w produkcji kolagenu i dzięki temu wspomaga kondycję kości, zębów i paznokci. Wykazuje właściwości bakteriostatyczne i bakteriobójcze, chroni organizm przed działaniem wolnych rodników, reguluje poziom glukozy we krwi.

Witamina D jest to grupa związków chemicznych: witaminy D1 (kalcyferolu), witaminy D2 (ergokalcyferolu) i witaminy D3 (cholekalcyferolu), rozpuszczalnych w tłuszczach, naturalnie wytwarzane są na skórze podczas ekspozycji na słońce, natomiast często przez używanie filtrów czy chłodny klimat wytwarzanie jej jest ograniczone. Pełni ona bardzo ważną rolę w regulacji gospodarki wapniowo - fosforanowej dzięki czemu zapewnia kościom, zębom i paznokciom odpowiednią mineralizację.

Cynk uczestniczy w procesie mineralizacji kości i regeneracji tkanek, wspiera pracę układu odpornościowego, gdyż działa bakteriostatycznie i przeciwzapalnie, chroniąc przed infekcjami. Reguluje pracę hormonów, wzmacnia włosy i paznokcie - odpowiada za ich prawidłowy wzrost. Głównymi źródłami cynku są produkty pochodzenia zwierzęcego: mięso, jaja, ryby i ostrygi, w mniejszym stopniu roślinnego więc zaleca się jego suplementacje zwłaszcza osobom opierającym swoją dietę na produktach roślinnych.

Siarka - Człowiek składa się w 0,25% z siarki - jest to element występujący w każdej komórce organizmu, jest składnikiem hormonów, kwasów i białek. Ma ogromny wpływ na pracę układu krwionośnego oraz nerwowego, a także na detoksykację organizmu i poprawę wyglądu. Siarka jest budulcem tkanki łącznej i zapewnia stawom elastyczność. Odpowiednie stężenie siarki w organizmie pozwala na regenerację i uzupełnienie ubytków w obrębie chrząstek stawowych.

Jod przede wszystkim jest niezbędny do sprawnego funkcjonowania "układu" hormonalnego i produkcji hormonów tarczycy. Jego niedobory objawiają się w między innymi łamaniu się paznokci, suchej skórze i braku energii. 

Krzem poprawia mineralizację i gęstość kości oraz bierze udział w tworzeniu kolagenu, odpowiada za kondycję włosów i paznokci. Wspomaga także leczenie stanów zapalnych skóry, trądziku pospolitego i różowatego oraz przyspiesza regenerację naskórka, jest nieoceniony w walce o piękny wygląd i zdrowie. 

Zioła i substancje mające pozytywny wpływ na zdrowie paznokci

Spirulina - Historia wykorzystywania przez ludzi właściwości Spiruliny sięga czasów Azteków, jest to najprostsza i najbardziej prymarna postać życia na ziemi mająca korzystny wpływ na ludzki organizm. Jest bogata w białko zawierające wszystkie potrzebne aminokwasy i nasycone kwasy tłuszczowe. Świetnie uzupełnia też braki witamin A, B1, B2, B3, B6, B7, B9, C, E i niektórych minerałów. Ponad to zawiera fitoskładniki takie jak chlorofil czy luteina, wpływa holistycznie na dobre samopoczucie.

Skrzyp polny - Roślina używana przez nasze babki jako sekretny składnik na piękną skórę, włosy i paznokcie, rośnie dziko w Polsce – spotkać ją można na wilgotnych łąkach i polach. Zawiera łatwo przyswajalną krzemionkę korzystnie wpływającą na porost włosów, jest bogaty w flawonoidy i sterole roślinne. Można stosować go w postaci suplementów, naparów czy płukanek, ma działanie przeciwbakteryjne i oczyszczające. Wspomaga układ moczowy i funkcjonowanie nerek.

Ziemia okrzemkowa - Składa się głównie z pancerzyków jednokomówkowych glonów, mają zdolność do przyciągania cząsteczek chemicznych wchłaniając z organizmu wszelkie toksyny i negatywne substancje. Mogą unieszkodliwić większe i groźne dla człowieka wirusy i pasożyty. 

W naszej ekologicznej drogerii znaleźć można nie tylko naturalne kosmetyki do pielęgnacji paznokci, ale też pozostałe witaminy, minerały i eko suplementy diety.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl