Kiełki brokuła

 

Kiełki brokuła suplement, ekstrakt

Kiełki brokuła (brassica) to doskonałe źródło wielu cennych składników istotnych dla zdrowia człowieka. Są one bogate w witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, kwas foliowy), witamina C, E i K, a także beta karoten. Są również źródłem pierwiastków takich jak: żelazo, potas, mangan, selen, fosfor, wapń czy cynk. Najważniejszą zaletą tej rośliny jest jednak sulfofran.

Ekstrakt z kiełków brokuła

W zastosowaniu leczniczym kiełki brokuła oferuje się zwykle w postaci ekstraktu (10:1) zamkniętego w kapsułkach. To pozwala na maksymalizację pozytywnych efektów stosowania tej rośliny.

Magia sulfofranu

Kiełki brokuła są wyjątkowo bogatym źródłem sulfofranu (nawet 20-30 razy więcej niż w dojrzałej roślinie!). Substancja ta ma właściwości przeciwnowotworowe (poprzez zapobieganie chemicznym uszkodzeniom DNA i wspomaganie oczyszczania organizmu z czynników mutagennych i genotoksycznych). Stąd regularne spożywanie ekstraktu z kiełków brokuła zalecane jest wszystkim osobom znajdującym się w grupie ryzyka.

Inne właściwości

Ekstrakt z kiełków brokuła to dobroczynny suplement pomagający przy wielu dolegliwościach. Jego regularne spożywanie pozwala obniżyć ciśnienie krwi, zapobiega chorobom układu krwionośnego, a nawet udarom mózgu. Ponadto wysoka zawartość antyoksydantów wzmacnia układ odpornościowy i nerwowy. Kiełki brokuła ograniczają również ryzyko zachorowania na zapalenie żołądka typu B i wrzody trawienne. Poza tym kiełki obniżają poziom złego cholesterolu (LDL) i podnoszą poziom dobrego (HDL).

Ograniczenia

Ekstrakt z kiełków brokuła może być stosowany praktycznie przez wszystkich. Jednakże w przypadku kobiet w ciąży oraz dzieci, przed rozpoczęciem suplementacji należy skonsultować się z lekarzem.


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl