Produkt dnia

Jod

 

Suplementy diety z jodem

Jod odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowych funkcji mózgu, ma on również ogromny wpływ na cały organizm człowieka, a niedobór jodu jest jednym z największych problemów zdrowotnych, z którymi borykają się dzisiaj ludzie. Ponieważ jod jest używany do wytwarzania hormonów tarczycy, niedobór jodu oznacza, że organizm nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ich ilości, co prowadzi do niedoczynności tarczycy. Niedobór jodu może powodować niewygodne, a nawet poważne objawy. Obejmują one obrzęk szyi, problemy związane z ciążą, przyrost masy ciała i trudności w nauce, wypadanie włosów, ciągłe uczucie chłodu. Jod jest niezbędny w diecie u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, są one narażone na wysokie ryzyko niedoboru jodu, ponieważ organizm potrzebuje jodu do rozwoju dziecka.

 

 

Preparaty jod

Główne przyczyny niedoboru jodu są następujące:

  • Życie z dala od morza

Z przeprowadzonych badań wynika, że choroby tarczycy rozwijają się u osób mieszkających na obszarach oddalonych od morza. Morze jest dość bogate w jod.

  • Dieta wegetariańska.

Brak białka w diecie wegetariańskiej powoduje niewystarczające spożycie jodu. Dlatego może prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy. Sklep Witaminowy Bazar oferuje Państwu szeroki wybór łatwo przyswajalnych suplementów ,tylko renomowanych producentów.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl