Burak

 

Suplementy diety Burak, tabletki, kapsułki

Dobroczynne właściwości buraka znane są od wieków. Jego regularne zażywanie wspomaga pracę całego organizmu. Wszystko dzięki naturalnie występującym w burakach azotanom, które, poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych, powodują ogólne dotlenienie krwi, a co za tym idzie, wszystkich komórek ciała. Taki proces to nieoceniona pomoc dla osób z nadciśnieniem, ale nie tylko.

Suplementy z buraka dla sportowców

Suplementy z buraka przydadzą się także sportowcom wyczynowym i osobom uprawiającym aktywność fizyczną na co dzień. Tlenek azotu wpływa bowiem pozytywnie na odżywienie i budowę mięśni, a zasadowość buraka sprzyja redukcji zakwasów.

Kapsułki z buraka dobre na odkwaszanie organizmu

To nie koniec listy niezliczonych pozytywnych efektów spożywania buraka. Jego właściwości alkaliczne sprawiają, że świetnie sprawdzi się w niwelowaniu nadkwasoty w żołądku, a co za tym idzie zgagi, refluksu i innych powiązanych dolegliwości. Wpływa to na cały system pokarmowy, a zatem także na odporność organizmu.

Dodatkowo tabletki z buraka zawierają znaczne ilości potasu, przez co równoważy się gospodarka pierwiastkowa w układzie sercowo-naczyniowym u osób spożywających dużo słonych potraw.

Burak dodaje sił

Zawarte w burakach minerały, aminokwasy i witaminy B6 i B12 sprzyjają produkcji erytrocytów, a co za tym idzie niwelują zmęczenie i ospałość. Przydadzą się osobom o niskim poziomie energii w ciągu dnia, studentom i osobom starszym.

Burak – właściwości przeciwrakowe

Badania wykazały, że dzięki dużej zawartości bioaktywnych substancji przeciwutleniających, burak może wspomagać walkę z nowotworami. Jego spożywanie może wpływać na komórki rakowe w obrębie piersi, prostaty, wątroby skóry, płuc czy jelita grubego. Wspomoże też organizm osłabiony kuracją antynowotworową.

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu z naturalnymi suplementami diety, które pomogą zadbać o zdrowie w sposób zgodny z naturą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl