Amigdalina

 

Amigdalina witamina B17 tabletki, kapsułki

Zgodnie z powiedzeniem Lepiej zapobiegać niż leczyć, powinniśmy zadbać o wzbogacenie diety w substancje uzupełniające, które przeciwdziałają procesom chorobotwórczym.  Jednym ze skuteczniejszych suplementów jest witamina B17. Kapsułki zawierające amigdalinę mogą pomóc w leczeniu nie tylko raka.

Witamina B17, czyli skuteczna metoda walki z komórkami nowotworowymi

Amigdalina (witamina B17) to organiczny związek chemiczny zaliczany do grupy nitrylozydów. Po raz pierwszy wyodrębniono ją w 1830 roku z gorzkich migdałów. Kilkadziesiąt lat później zwrócono uwagę na antynowotworowe właściwości tej substancji. Zaczęto również prowadzić badania nad nieszkodliwą pochodną amigdaliny znaną obecnie jako witamina B17.

Występowanie

Amigdalina występuje w nasionach wielu roślin z rodziny różowatych, do których należy migdałowiec zwyczajny, pigwa pospolita oraz czeremcha. Najczęściej wspomniany związek pozyskuje się z pestek moreli, wiśni, śliwek czy brzoskwiń. Witaminę B17 można wyizolować z nasion migdałów stosując rozpuszczalniki organiczne.

Korzyści zażywania witaminy B17

  • wzmocnienie układu immunologicznego,
  • usprawnienie procesów detoksykacji,
  • zmniejszanie dolegliwości bólowych,
  • łagodzenie stanów zapalnych,
  • działanie hipotensyjne,
  • obniżenie ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia.

Działanie antykancerogenne

Według licznych badań, które przeprowadzono do tej pory, amigdalina hamuje rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych oraz blokuje procesy nowotworzenia, czy przekształcania się zdrowych komórek organizmu w komórki nowotworowe.

Amigdalina w postaci kapsułek

Witamina B17 w formie tabletek przyczynia się do poprawy funkcjonowania całego organizmu. Stanowi również naturalny dodatek do żywności. Suplement diety jest szczególnie polecany osobom należącym do grupy ryzyka zachorowania na raka.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl